Pence na konferenci o náboženské svobodě kritizoval vlády Číny, Íránu a KLDR

WASHINGTON – Viceprezident Mike Pence ve čtvrtek kritizoval politické představitele ve Venezuele a Nikaragui za jejich pronásledování duchovenstva během závěrečného dne summitu o náboženské svobodě, organizovaném ministerstvem zahraničí USA.

Pence řekl, že režimy Daniela Ortegy v Nikaragui, stejně jako Nicolase Madura ve Venezuele, se zaměřily na „církevní vůdce kvůli jejich obraně demokracie a náboženské svobody,“ uvádí Crux.

Stovky křesťanů z obou zemích zemřely při protestech proti svým vládám. Na adresu Madura Pence prohlásil, že nemá „žádný legitimní nárok na moc“ a poznamenal, že Spojené státy jsou první z více než 50 zemí, které uznaly Juana Guaidóa za nového vůdce země.

„Nicolás Maduro musí odejít,“ uvedl Pence.

Slova Mikea Pence zazněla během výroční konference s názvem Advance Religious Freedom, což je největší událost pořádaná ministerstvem zahraničí USA, která sdružuje více než 1 000 představitelů náboženství a zástupců občanské společnosti.

Ve své dvacetiminutové řeči se Pence věnoval stavu pronásledování věřících po celém světě, od Latinské Ameriky přes Blízký východ až po Čínu, přičemž některé z nejdrsnějších slov směřoval na adresu představitelů Íránu, Číny a Severní Koreje.

Při popisu represí křesťanů, muslimů a buddhistů čínskou vládou Pence prohlásil, že i přes tvrdé zákroky „víra proniká celou Čínou“. Poukázal na rychlý růst křesťanství v zemi, který označil za „nejrychlejší“ růst křesťanské víry za posledních 2000 let“ navzdory tvrdým zákrokům proti křesťanství od komunistické strany.

„Zkušenosti Číny jsou pouhým důkazem toho často opakované pravdy, že: řešení pronásledování spočívá ve víře a odolnosti pronásledovaných,“ řekl.

Pence i Pompeo slíbili, že náboženská svoboda bude i nadále klíčovou složkou zahraniční politiky USA.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 21. července 2019  Foto: Wikimedia Commons – Mike Pence

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář