Pence slíbil, že USA obejde OSN a zašle finance přímo pronásledovaným křesťanům v Iráku

 

Americký viceprezident Mike Pence oznámil, že ministerstvo zahraničních věcí už nebude financovat  „neefektivní“ úsilí o pomoc prostřednictvím OSN a poskytne podporu přímo křesťanským organizacím v Iráku. Pence to vyhlásil v rámci summitu Defense of Christians, který se uskutečnil koncem října ve Washingtonu.

Křesťané a všichni, kteří jsou pronásledováni na Blízkém východě, by neměli spoléhat na nadnárodní instituce, když jim Amerika může pomoci přímo,“ řekl.

Ve znamení narůstajícího napětí mezi Bílým domem a OSN Pence kritizoval práci této organizace a uvedl, že OSN selhala v pomoci nejzranitelnějším komunitám a ponechává „nespočet lidí, aby nadále trpěli a bojovali zbytečně“.

Reklama

Pence zmínil, že předchozí prezident Barack Obama vynaložil na humanitární pomoc na Blízkém východě více než 1 miliardu dolarů. Posílal finanční prostředky výhradně OSN, která však finance nedokázala efektivně použít pro křesťanské komunity.

„Moji přátelé, ty dny skončily. Již nebudeme spoléhat pouze na to, že OSN bude pomáhat pronásledovaným křesťanům a menšinám s následky genocidy a dalších zvěrstvev teroristických skupin. Spojené státy budou od tohoto dne spolupracovat s náboženskými skupinami a soukromými organizacemi, aby pomohly pronásledovaným lidem,“ dodal Pence na závěr.

-mn- , Foto:Flickr/Michael Vadon

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář