Pence vyzval lidi, aby se modlili a nadále finančně podporovali zavřené sbory

Washington – Vzhledem k tomu, že sbory byly nuceny pozastavit své bohoslužby, měli by američtí křesťané i nadále posílat své finanční dary, protože služby jednotlivých denominací hrají v důsledku krize koronaviru zásadní roli, řekl viceprezident USA Mike Pence v sobotu na tiskové konferenci Bílého domu.

Američané reagují na novou pandemii koronaviru „zdravým rozumem, soucitem a štědrostí“, řekl Pence a ocenil náboženské vůdce a náboženské komunity za jejich nepřetržitou službu.

„Bylo těžké rozhodnout pozastavit bohoslužby a mít je online, když církev i nadále podporuje potravinové banky a přicházejí k těm nejzranitelnějším,“ řekl.

„A samozřejmě, že modlitby, který vychází z křesťanských komunit po celé zemi, dělají rozdíl, který hrál vždy roli v životě tohoto národa.“

On a prezident Donald Trump slíbili, že budou „připomínat lidem, že o víkendech, když nejste v lavicích, je stále dobré, pokud můžete darovat nějaké peníze.“ Vysvětlil, že „církev hraje v našich komunitách stále důležitou roli a prosíme o vaši trvalou podporu.“

The Christian Post uvádí, že Pence a jeho manželka Karen měli negativní výsledek testu na koronavirus. Podle prohlášení na tweetovém úctu mluvčí Katie Millerové člen personálu viceprezidenta měl nedávno pozitivní test na COVID-19.

Ve Spojených státech se počet potvrzených případů zvýšil na více než 68 000 a více než 1100 osob umřelo.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 26. března 2020  Foto: WIkimedia Commons – Mike Pence

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář