Pět set náboženských představitelů podpořilo Bidena. Trump hrál s evangelikály hru, tvrdí Schenck

Pět set náboženských představitelů podpořilo Joa Bidena v jeho kampani na post prezidenta USA.

Do projektu s názvem Víra 2020 se zapojily přední osobnosti z řady různých vyznání, včetně křesťanství, islámu, judaismu a hinduismu. Ve svém prohlášení uvedli, že podporují dvojici Biden a Harrisová, aby „nás vedli k obnově hodnot našeho národa“.

Portál Premier informuje, že mezi signatáři je i evangelikální pastor a prezident Institutu Dietricha Bonhoeffera, Rev. Rob Schenck. Přiznal se, že nepodpořil demokratického kandidáta od roku 1976.

„Za těch 44 let, jsem vždy volil přímého republikána, ale myslím, že jak stárnu, budou pro mě stále důležitější základní hodnoty, k nimž jsem byl vychováván,“ napsal Schenck na svém webu.

Schenck kritizoval evangelikály, kteří byli vždy „zastánci utlačovaných, cizinců a marginalizovaných“, ale  během prezidentování Donalda Trumpa se stali „neoddělitelně spojeni s Trumpovým antiimigrantským postojem a podporou privilegované skupiny bílých občanů.“

Pokračoval: „A pak je tu pandemie. Ať už je to Trumpův plán nebo ne, tváří v tvář této krizi je považován za bezohledného a neschopného zvládnout problémy zdravotnictví a hospodářství.“

Vyjádřil přesvědčení, že tyto chyby diskvalifikovaly Trumpa z druhého funkčního období.  Obává se také o „újmu Božímu lidu,“ kterou prezident křesťanům způsobil.

„Nemusíte být Newyorčanem jako já, abyste věděli, že Trump je šarlatán. Nikdy nebyl nábožensky založený, natož věřící. Ve svém nitru je zjevně jen sekulárním materialistou. Nemůže a nebude osobně svědčit o žádné míře křesťanské víry. Schenck dodal, že Trump hrál s evangelikály hru pro svůj vlastní zisk.

Dlouhodobý stoupenec a člen Trumpova evangelikálního poradního sboru, Rev. Robert Jeffress, nedávno tweetoval fotku, jak stojí po boku prezidentově v Oválné pracovně s nadpisem: „Žádný prezident v historii neudělal více pro ochranu náboženské svobody a posvátnost života než prezident Trump.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. září 2020 Foto: Pixabay – Biden a Obama

Tags: ,,,

3 Komentáře

  1. Křesťané by neměli podporovat Trumpa ani Bidena, protože „šarlatáni“ jsou oba dva, ale modlit se už nyní za pokoj pro celou zemi už nyní a ještě poté, co jim skončí volby.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář