Pět žen pracujících pro křesťanskou misijní skupinu bylo znásilněno v Indii

Bangalore – Pět žen, které pracují pro křesťanskou misijní skupinu, bylo uneseno a znásilněno muži, kteří si svůj zločin natočili, tvrdí policie ve východní Indii.

AFP uvedla, že ženy vykonávají práci zaměřenou na zvyšování povědomí o sexuálním zneužívání, což je považování za jeden z hlavních problémů v Indii, když byly uneseny neidentifikovanými útočníky.

Policista Rajesh Prasad řekl, že ženy pracují pro nevládní organizaci Asha Kiran, kterou podporuje místní křesťanská misijní skupina. Prasad vysvětlil, že policie již vyslýchala několik lidí. Další policejní důstojník řekl pro BBC, že ženy po práci mířily do místní mise.

„Přibližně ve stejnou dobu do školy dorazili někteří ozbrojenci, unesli pět děvčat z jejich týmu, odvezli je do džungle a znásilnili je. Tři policejní týmy jsme vyslali, aby vyslýchali několik lidí,“ řekl Homkar.

Úředníci uvedli, že útočníci mohou patřit do skupiny, která je velmi nepřátelská vůči „cizincům“, ačkoli národnosti obětí ještě nebyly odhaleny. „Stále zpracováváme, co se stalo,“ řekl Rajiv Ranjan Sinha z Anti-Trafficking Network. „Je to poprvé, kdy byli terénní pracovníci poškozeni a je to jak překvapující, tak i šokující. Teď bude těžší pracovat na této problematice,“ dodal.

V roce 2016 bylo v Indii hlášeno až 40 000 případů znásilnění, z nichž mnohé zahrnovaly mladé dívky, což vyvolalo veřejné obavy a požadovalo, aby policie podnikla další kroky na ochranu žen a dětí před útočníky.

Křesťané, včetně mnoha žen, byli kvůli své víře vystaveni hrozným útokům zejména ve venkovských lokalitách v Indii. Žena, označená jako Bahia v článku Open Doors USA, uvedla, že hinduisté „hrozí, že mě znásilní nebo mě zabijí“, pokud se vrátí domů.

„Situace ve vesnici ještě nebyla vyřešena, chci trávit víc času učením o Bohu, abych se jednoho dne mohla vrátit s evangeliem. To je slib, který jsem dala své matce,“ řekla Bahia. „Je to moje hluboká touha sdílet Boží slovo, chci říct všem, že Ježíš nezemřel jen kvůli cizincům, zemřel pro všechny, to je moje poselství lidem v mé vesnici, lidem v Indii a lidem mimo naši zemi.“

 

Autor: -mn-  Zdroj: The Christian Post Foto: Wikimedia Commons, protesty v Indii, islustrační

 

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář