Paul Randerson: Satan je spokojený, když v něj lidé nevěří

PRAHA – V pátek a sobotu 6 a 7. října proběhl v Praze seminář o duchovním boji organizovaný Křesťanskou misijní společností (KMS).  Hlavními řečníky byli Peter Butt, vedoucí sboru New Community Church v Southamptonu v Anglii, a pastor Paul Randerson.

V sobotu dopoledne svědčil Paul Randerson o radikální proměně, kterou prožil ve své minulosti. Uvedl, že byl členem gangu a při hádce téměř zabil svého otce. Setkání s Bohem však navždy změnilo jeho život. S manželkou prožil povolání založit nový sbor v Anglii, kde se během své služby také poprvé setkal s realitou duchovního boje.

„Církev musí v první řadě naplňovat své poslání, kterým je prohlašovat evangelium,“  připomněl Randerson a mluvil o duchovních mocnostech, kterým křesťané čelí. Řečník zmínil biblické pasáže v Izaiášovi 14  a Ezechielovi 28, které zlou duchovní bytost – satana popisují jako padlého anděla. Realitu duchovního boje pak srovnal se svou vlastní zkušeností z návštěvy v Afghánistánu, kde britské jednotky čelí reálnému nepříteli a jsou si dobře vědomé, kdo jsou a kdo je jejich nepřítel. Křesťané by si též měli uvědomovat, že stojí v podobném duchovním boji.

Britský pastor s mezinárodní službou se také věnoval situaci v Anglii, kde církev ztratila mediální vliv. Poukázal na smutnou realitu, kdy média dávají větší prostor alternativním duchovním směrům než křesťanství. „Satan je spokojen se stavem, kdy v něj lidé nevěří, nebo jej neberou vážně. Duchovní svět kolem nás je reálný a lidé v Africe a v Asii si ho jsou dobře vědomi. Zatímco západní společnost tuto schopnost ztratila,“ uvedl.

Reklama

 

Randerson také zmínil příběh manželského páru v oblasti Amazonie a jejich úspěšné misie. Když se jich zeptal, na základ úspěchu jejich služby, odpověděli mu, že jím jsou dvě věci: milovat lidi a modlitba. Řečník tento princip označil za velmi jednoduchý, za to však účinný způsob evangelizace.

Pastor Randerson také upozornil na to, abychom v duchovní boji nehledali jen symptomy; za klíčové označil zjevení. Jako příklad pak Butt dal samotného Ježíše Krista, který když uzdravoval, používal různé způsoby.

Na závěr řečník varoval křesťany před rozdělením. Podle něj dnes mnoho lídrů padá do hříchu a satan se takto snaží zničit celou církev. Proto je třeba se sjednotit a podrobit se jeden druhému; nedovolit satanovi, aby pracoval v křesťanských společenstvích ani v křesťanských rodinách, uzavřel Randerson.

 

Autor a foto: -mn-

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář