Petice Evropskému soudu za propuštění zajatých arménských vojáků

Arméni patří k nejstarším křesťanským národům na světě, ale již více než sto let trpí perzekucí ze strany Turecka a dalších sousedních muslimských národů. V roce 1915 Turecko (Osmanská říše) vyvraždilo více než jeden a půl milionů arménských křesťanů. Tyto masakry známe pod názvem genocida Arménů.

Bohužel nenávist, která vedla k masakru v roce 1915, stále žije. Ázerbajdžán, země s muslimskou většinou, drží v zajetí po nedávné válce o Náhorní Karabach velký počet arménských křesťanských vojáků. Přestože obyvatelé Náhorního Karabachu tvoří zhruba 90 % arménských křesťanů, Ázerbajdžán již dlouho tvrdí, že tento region je územím Ázerbájdžánu. Loni v září napadl Ázerbájdžán s pomocí turecké armády Náhorní Karabach a vzal ho pod svou kontrolu.

V současné době není známo, kolik mladých arménských mužů trpí v ázerbájdžánských táborech válečných zajatců (POW), ale stále existují důkazy o tom, že tito arménští váleční zajatci jsou v zajetí zneužíváni, což je v přímém rozporu s mezinárodním právem.

Objevila se videa, která ukazují, jak ázerbájdžánští vojáci bijí a ponižují bezbranné arménské válečné zajatce. Ázerbájdžán odmítá zveřejnit totožnost vězňů a přesný počet válečných zajatců, které stále drží. Desítky Arménů stále nevědí, kde se jejich rodinní příslušníci nacházejí.

Vyzýváme Evropský soud pro lidská práva, aby tyto případy prošetřil a postavil před soud ázerbájdžánské vojáky, kteří zneužívali vězně, a požadujeme, aby ázerbajdžánská vláda zveřejnila totožnost arménských válečných zajatců. Tito arménští křesťané jsou ázerbajdžánskými jednotkami zneužíváni pro své náboženství v rozporu s článkem 9 Evropské úmluvy o lidských právech, která chrání svobodu náboženského vyznání.

Pomozte zachránit tyto Armény. Podepište tuto petici a vyzvěte Evropský soud pro lidská práva, aby prošetřil, jak Ázerbájdžán zachází se svými válečnými zajatci, a zveřejní jejich totožnost.

Petice je zde:

Autor: David Jan Zdroj: pronasledovanikrestane.cz Datum: 25. února 2021 Foto: pronasledoanikrestane.cz

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář