Petice za propuštění íránského křesťana s Parkinsonovou chorobou

Byla zahájena petice za propuštění íránského křesťanského konvertity s pokročilou Parkinsonovou chorobou a jeho manželky. Portál Premier informuje, že Homayoun Zhavehovi (62) a Sáře Ahmadi (43) hrozí dva respektive osm let odnětí svobody.

Pár by měl nastoupit 15. června do neslavně proslulé teheránské věznice Evin. Pár byl shledán vinným za své aktivity v podzemní církvi. Sáře hrozí delší trest za údajné vedení neoficiálního církevního společenství.

SOUVISEJÍCÍKřesťané v Íránu se připravují na pronásledování

Zpočátku byla odsouzena na 11 let, ale trest byl při prosincovém slyšení snížen na osm let.  Dne 16. května obdržel jejich právník písemné varování, že pokud se Sára a Homayoun do 30 dní nedostaví do vězení Evin, propadne manželům jejich kauce. Bankovní účty obou manželů jsou od té doby zablokovány.

„Odnětí svobody u 62letého muže s pokročilou Parkinsonovou chorobou je šokující a bezcitné,“ uvedla ve svém prohlášení ředitelka Open Doors UK Henrietta Blythová. „Horší je, že tento trest dostává jen proto, že patří do církve.“

„Je smutné, že Írán systematicky pronásleduje persky mluvící křesťany bez ohledu na jejich věk nebo zdravotní stav,“ dodala.

Mansour Borji z lidskoprávní organizace Article 18 uvedl: „Zahájili jsme tuto petici, abychom vyzvali íránské orgány, aby změnily tuto krutý a nespravedlivý trest. Rovněž vyzýváme mezinárodní společenství, aby se stalo hlasem pro tento křesťanský pár a aby vyvíjelo maximální tlak na Íránský režim, dokud nepřestane pronásledovat nevinné občany, jako jsou Homayoun a Sára, za pokojné praktikování své víry.“

Írán je na 9. místě v žebříčku zemí organizace Open Doors, kde je nejtěžší být křesťanem. Tato skutečnost však nezastavila rychlost, s jakou se křesťanství šíří v této muslimské zemi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. června 2021 Foto: Article 18 – Homayoun Zhaveh a Sára Ahmadi

https://premierchristian.news/en/news/article/plea-for-mercy-as-iranian-christian-convert-with-parkinson-s-faces-jail?utm_source=Premier%20Christian%20Media&utm_medium=email&utm_campaign=12433114_daily%20news%2010%20June&utm_content=4&dm_i=16DQ,7EHGA,C3NX6,U236Y,1

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář