Petříček navštíví Vatikán v rámci české národní poutě

Praha – Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v rámci české národní poutě do Říma navštíví 10. a 11. listopadu Vatikán a setká se s diplomatickými představiteli katolické církve. Program jeho návštěvy v pondělí projedná vláda. Společně s Petříčkem navštíví Vatikán také delegace senátorů. Národní pouť do Říma se koná u příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České.

Petříček se v rámci návštěvy setká s vatkánským tajemníkem pro styky se státy Paulem Richardem Gallagherem, s nímž bude jednat o bilaterálních vztazích. Věnovat se budou i problematice náboženské svobody ve světě, situaci na Blízkém východě a v Africe nebo migraci. Český ministr se sejde i s s vatikánským státním tajemníkem kardinálem Pietrem Parolinem.

Kromě politických jednání se Petříček 11. listopadu zúčastní úvodní pobožnosti v rámci národní poutě v bazilice svatého Klimenta s procesím k hrobu svatého Cyrila. Petříčka při cestě doprovodí i delegace šesti senátorů v čele s místopředsedy Senátu Jiřím Oberfalzerem (ODS) a Miluší Horskou (KDU-ČSL).

Český ministr po návštěvě Vatikánu bude pokračovat na další zahraniční cestu do Keni a Etiopie. Návštěva obou afrických zemí potrvá do 14. listopadu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 9. listopadu 2019  Foto: Wikimedia Commons – ministr Petříček

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář