Pietní shromáždění k uctění památky 27 popravených představitelů českého odboje

Praha – Také v tomto roce si 21. června připomeneme neblahou událost, která se stala tragickou tečkou za osudnou bitvou na Bílé hoře a zároveň i symbolem násilného zvratu v historickém vývoji českého národa.

Pietní shromáždění k uctění památky 27 popravených představitelů českého odboje se letos koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy Zdeňka Hřiba
, starosty Městské části Praha 1 
Pavla Čižinského a 
starosty Města Mnichovo Hradiště Ondřeje Lochmana.

Akce se koná v pátek 21. června 2019 v 17.00 hodin v chrámu sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí v Praze a u pamětní desky se jmény popravených mučedníků.

Na programu bude mimo jiné odborná přednáška PhDr. Evy Melmukové a M. A. Marie Neudorflové, Ph. D.  s názvem První pokus o demokratický stát ve střední Evropě 1619 a koncert pěveckého sboru Resonance.  Program vyvrcholí průvodem k pamětní desce umístěné na Staroměstské radnici a pietním aktem.

Pietní připomínku pořádá Kostnická jednota, potomci a příbuzní mučedníků popravených na Staroměstském náměstí, sdružení EXULANT – potomci pobělohorských exulantů, Masarykova společnost, ČSBS, ČsOL, Společnost E. Beneše, Církev československá husitská – náboženská obec Praha 1-Staré Město, historické společnosti a další organizace.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-   Foto: 27 křížů na dlažbě v místech popraviště, Wikimedia

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář