Píseň pro vězněnou nigerijskou křesťanku Leah Sharibu

Při příležitosti 18. narozenin jedné ze školaček unesených před třemi lety v Nigérii byla napsána speciální gospelová píseň. Leah Sharibu stále drží odnož teroristické organizace Boko Haram, protože se odmítla vzdát své křesťanské víry.

Leah byla unesena před třemi lety ve věku 14 let spolu se svými 109 spolužačkami. Pět z dívek zemřelo na cestě do úkrytu teroristů. Na svobodu se nakonec dostaly všechny nigérijské studentky, avšak mladá křesťanka mezi nimi nebyla.

SouvisejícíEvangelikálové volají po osvobození Leah Sharibuové z rukou Boko Haram

Khataza Gondwe z organizace Christian Solidarity Worldwide řekl portálu Premier o její odvaze: „Leah požádali, aby se zřekla své víry jako podmínku jejího propuštění. Řekla, že to nemůže udělat. Její kamarádka uvedla, že ji prosili, aby se jen naoko zřekla své víry, aby všichni mohli jít společně domů. Odpověděla, že by nemohla žít sama se sebou, kdyby to udělala.“

Gondwe dále poznamenala, že Leah se dostala před vůdce teroristů, který jí vyhrožoval smrti, přesto se zůstala věrná svému přesvědčení. Své matce poslala zprávu, aby se za ni modlila, aby mohla zůstat věrná ve své víře. 

O jejím osudu nejsou další nové informace více než rok, ale její rodina se stále za ni modlí a doufá, že se k nim jednoho dne vrátí.  „Její otec, matka i její mladší bratr jsou tím vším velmi zlomení, ale jsou odhodláni vydržet, aby se dál za ni modlili a věřili, že se Lea vrátí,“ uzavírá pro portál Premier ředitel CSW Khataza Gondwe.

Celosvětový modlitební řetěz vznikl na pěti kontinentech s cílem upozornit na případ Leah Sharibu. V této souvislosti byla vytvořena také speciální gospelová píseň.

-re

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 18. května 2021 Foto: CSW – Leah Sharibu

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář