Plzeňská charita zapojuje mladé lidi do dobrovolnického projektu

Plzeň – Diecézní charita v Plzni se zapojila do celoevropského projektu Young Caritas, jehož cílem je spojovat děti a mládež se zájmem o pomoc druhým. Mladí dobrovolníci pomáhají ve zdravotních a sociálních zařízeních, pořádají akce pro školy, farnosti i veřejnost a podílejí se na vytváření projektů na pomoc vlastní komunitě. Tříletý pilotní projekt Young Caritas v ČR letos zahájila Charita ČR spolu s diecézními charitami v Plzni, Českých Budějovicích a Hradci Králové, řekla ČTK vedoucí projektu v Plzni Pavlína Rabasová.

„Naše vize projektu Young Caritas v Diecézní charitě Plzeň je práce v oblasti neformálního vzdělávání mládeže. Práce s dětmi na projektech pomoci či podpory organizací, jako jsou domovy pro seniory, zařízení pro matky s dětmi a další charitní organizace, na které se například koledovalo během Tříkrálové sbírky. Projekt se také věnuje tandemovému vzdělávání, společnému plánování projektových dnů pro děti a mládež v klubovně,“ uvedla Rabasová.

Mladí dobrovolníci se seznámí s organizacemi, které charita provozuje, a pokusí se jejich klientům pomáhat nebo jen prostě dělat radost, kde je to potřeba. V aktivitě jde podle Rabasové o hledání společných zájmů a prohlubování vztahů mezi vrstevníky i mezi všemi generacemi.

Hlavním cílem projektu v ČR je vytvoření platformy pro podporu neformálního vzdělávání dětí a mládeže v charitní síti. Zúčastnění pracovníci s dětmi a mládeží i mladí dobrovolníci by měli rozvíjet svou osobnost, rozšířit znalosti a dovednosti v různých oblastech, učit se vzájemně spolupracovat, motivovat se ke společenské odpovědnosti a k aktivnímu občanství, pozitivně ovlivňovat své okolí, šířit radost a pomoc. Projekt Young Caritas spolufinancuje EU.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 11. února 2020  Foto: Unsplash – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář