Plzeňský biskup Tomáš Holub byl pozitivně testován na COVID-19

Plzeňskému biskupství se nevyhnula pandemie koronaviru, biskup Tomáš Holub byl pozitivně testován na nemoc COVID-19. Od čtvrtečního rána je spolu se svými dalšími spolupracovníky v dobrovolné domácí karanténě. 

„Byl jsem kontaktován osobou, s kterou jsem jednal v pondělí odpoledne s tím, že u této osoby došlo k prokázání onemocnění COVID-19. Okamžitě jsem informoval své spolupracovníky, kteří se jednání rovněž účastnili a všichni jsme nastoupili do dobrovolné karantény. Všichni jsme se také okamžitě nechali na coronavirus testovat,“ řěkl podle webu plzeňské diecéze biskup s tím, že zatím nebyli kontaktováni hygienou, ale použili způsob samotrasování.

Biskup plzeňský onemocněl těsně před dlouho plánovanou diecézní poutí v Teplé. Také při ní biskupství pamatovalo na všechna nařízení a protiepidemická opatření. „Po zjištění pozitivního testu jsem ihned na základě principu samotrasování kontaktoval všechny osoby, s kterými jsem přišel před mým nastoupením do dobrovolné karantény do kontaktu. Jedná se především o členy kněžského sboru. Všichni, kteří přišli do kontaktu se mnou o nebezpečí onemocnění ví a také nastoupili do karantény,“  vysvětluje svůj postup Tomáš Holub.

 Laboratoře v Česku v pátek odhalily rekordních 1447 případů koronaviru. Denní přírůstek tak počtvrté v řadě překonal tisícovou hranici. V zemi je aktuálně 12.260 nakažených, nejvíce od začátku epidemie. U většiny z nich má ale nemoc mírný průběh.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: bip.cz ČTK Datum: 12. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – biskup Holub

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář