Po boji s alkoholismem slaví Perry Noble comeback se sborem Druhá šance

Více než 700 lidí se zúčastnilo slavnostního otevření sboru Druhá šance v Jižní Karolíně, který vede bývalý pastor megasboru. Noble, který byl v roce 2016 vyhozen z největší kongregace v Jižní Karolíně, NewSpring Church, kvůli problémům s alkoholem, oficiálně zahájil v neděli otevření nového sboru, informuje Christian Today.

Služba se soustředila na téma léčení a milování vašeho souseda. Podle 47letého pastora se na bohoslužbě objevilo více lidí, než se očekávalo a někteří lidé se nemohli dostat do budovy.

„Včera to vypadalo příliš dobře, než aby to byla pravda, ale dnes ráno jsem se probudil a uvědomil si, že je to skutečné!“ napsal Noble ve svém příspěvku v pondělí ráno. „Nikdy se nevzdávej snu, který ti Bůh dal do tvého srdce, protože je větší než někteří lidé, kteří tě chtějí potopit! Pokud může použít mě, může použít i tebe!“

„Chtěl bych vám všem dnes poděkovat, že jste přišli do sboru. Není třeba říkat, že účast přesáhla naše očekávání,“ dodal americký pastor.

Když se Noble potýkal s alkoholismem během své služby v NewSpringu, který založil, vydal v červenci prohlášení, které nazval svou „poslední omluvou“ za chyby, které udělal. Ve svém příspěvku na Facebooku nazval Noble své vyloučením z více než dvaceti tisícového sboru „nejvíce ponižující a ostudnou“ zkušeností svého života.

„Moje chyby mě stály všechno (rodinu, přátelství a službu) a nevěřil jsem, že někdy opět povstanu,“ řekl Noble v té době. „Zažíval jsem intenzivní záchvaty osamělosti, strachu, deprese, pochybností a porážky.“

Poté, co prošel léčbou, Noble oznámil své plány na zahájení sboru Druhé šance. „Tentokrát to je jedna z těch věcí, kdy mám pocit, že to mám udělat,“ řekl pro Independent Mail. „Kázání je absolutně tou nejoblíbenější věcí, kterou můžu dělat.“

Den před otevřením sboru Noble připustil, že se bojí. Když začal NewSpring v roce 2000, měl 28 let a byl „plný energie.“ Teď má 47 let a už se necítí jako superman. Sbor Druhá šance má sloužit jako „bezpečné místo“, kde se lidé nemusejí přetvařovat a mohou být „plně milovaní“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Facebook.com

 

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář