Po čtyřech letech od únosu byla v Mali zabita švýcarská misionářka

Švýcarská vláda potvrdila, že evangelikální misionářka Beatrice Stöckliová, unesená před čtyřmi lety, byla svými únosci zabita.

Stöckliová byla unesená v roce 2012 poté, co do Mali cestovala s německou misijní organizací Neues Leben Ghan.

Švýcarský ministr zahraničí Ignazio Cassis podle Premier k smrti křesťanky uvedl: „S velikým smutkem jsme přijali informaci o smrti naší spoluobčanky. Odsuzuji tento otřesný čin a vyjadřuji hlubokou soustrast příbuzným.“

Stöckliová začala učit místní děti číst a psát pomocí dětských příběhů a pasáží Koránu, které odkazují na Ježíše. Následně ji místní islámský duchovní veřejně kritizoval za její křesťanské aktivity.

Misionářka pak byla unesena islámskými extremisty do pouště, kde ji mučili a vyhrožovali smrtí, pokud nezapře Krista a nepřijme islám. Podařilo se však díky vyjednávání zajistit její propuštění.

Navzdory hrozbám se Stöckliová vrátila ke své práci učitelky.  V lednu 2016 k jejímu domu dorazili ozbrojenci a unesli ji. Na internetu se následně objevilo několik videí, kde žádala vládu, aby pomohla zajistit její propuštění výměnou za osvobození bojovníků patřící k extrémistické skupině s názvem AQMI uvězněných v Mali.

Švýcarské ministerstvo zahraničních věcí (FDFA) uvedlo, že o smrti Stöckliové bylo informováno francouzskými úřady. „Švýcarská občanka byla zjevně před asi měsícem zabita únosci islamistické teroristické organizace Jama’at Nasr al-Islam wal Muslim (JNIM),“ uvedlo ministerstvo ve svém prohlášení.

Prezident Asociace svobodných církví ve Švýcarsku Peter Schneeberger v reakci na tyto informace napsal na Facebooku: „Jsme v myšlenkách a modlitbách s příbuznými misionářky Beatrice Stöckliové z Basileje, která byla zabita v Mali.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

,

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář