Po dobu 3 měsíců se ve 132 indických vesnicích nenarodily žádné dívky

Nové Dillí, Indie – Severoindický okres zahájil vyšetřování v oblasti, ve které dramaticky klesá počet narozených dívek. Vládní údaje odhalily, že mezi 216 dětmi narozenými ve 132 vesnicích za poslední tři měsíce nebyla ani jedna.

Okresní správa regionu oznámila, že tvoří pracovní skupinu, která bude zkoumat příčiny, proč se v tomto regionu nenarodily žádné dívky, uvádí CNA.

Někteří odborníci z této oblasti tvrdí, že důvod je jasný. „V těchto vesnicích se tři měsíce nenarodily žádné dívky. To nemůže být jen náhoda. To jasně naznačuje, že v okrese dochází k jejich potratům. Vláda a administrativa nic nedělají, aby to zastavili,“ řekl Kalpana Thakur pro NDTV.

Okresní soudce Ashish Chauhan tento týden novinářům řekl, že je to „podezřelé“ a poukázal na problém potratů plodů ženského pohlaví.

„Identifikovali jsme oblasti, kde je počet porodů nulový nebo jednociferný. Tyto oblasti sledujeme, abychom zjistili, co to ovlivňuje. Bude proveden podrobný průzkum a studie, abychom zjistili důvod, co za tím je,“ řekl Chauhan.

V roce 1994 Indie zakázala selektivní potraty podle pohlaví. Někteří odborníci však tvrdí, že tato praxe přetrvává, protože děti mužského pohlaví jsou vnímány jako schopnější finančně přispívat na potřeby rodiny a svatební zvyky vyžadují, aby rodiče dívek platili značné věno.

Sčítání lidu v roce 2011 zjistilo, že v zemi bylo 943 žen na 1 000 mužů, a podle posledních statistik se poměr žen a mužů dále posouvá.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 3. července 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář