Po dvou týdnech dnes v Česku končí Tříkrálová sbírka

Praha – Po dvou týdnech dnes v Česku končí Tříkrálová sbírka, do které se letos zapojilo přibližně 50.000 dobrovolníků. V kostýmech tří králů vybírají do pokladniček příspěvek na charitní služby. Přispět lidé mohou také dárcovskou textovou zprávou nebo na sbírkový účet. Loni se vybralo rekordních víc než 116 milionů korun, letos podle průběžných čísel na webusbírky zatím zhruba 48 milionů korun.

Tříkrálová sbírka, která je největší dobrovolnickou akcí v zemi, začala první den roku. Do vsí a měst vyšlo víc než 14.000 kolednických skupinek. Přispívat lidé mohli také při brněnském Tříkrálovém koncertu minulý týden v neděli. Prahou a Plzní v ten den prošly průvody vedené postavami starozákonních mudrců Kašpara, Melichara a Baltazara. Akce na podporu sbírky se konaly také v dalších městech.

Tříkrálovou sbírku organizuje Charita Česká republika, letos se koná podvacáté. Výtěžek je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným, zejména v regionech v místě sbírky. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Autor: ČTK  Foto: trikralovasbirka.cz

Tags:

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář