Po kritice za podporu kotlebovců, se rozhodl Ziolkovský reagovat

Po kritice na adresu Antona Ziolkovského, že na sociální síti poděkoval Kotlebovi a ĽSNS za jejich postoj k novele zákona o inetrrupcích, se rozhodl reagovat a vysvětlit celou věc.

Výkonný sekretář Konference biskupů Slovenska v pátek na Facebooku veřejně děkoval politikům za snahu zpřísnit přístup k interrupcím. Po reakcích lidí pod tímto statusem a medializaci, se v sobotu rozhodl svůj příspěvek smazat.

Vášně nevyvolala ani tak téma interrupcí, jak to, že zvláště děkoval Marianu Kotlebovi a jeho straně ĽSNS. I oni se podle něj přiblížili k „Božím hodnotám“.

Své jednání vysvětloval tím, že poděkování ještě neznamená vyjádření neomezené podpory a souhlas s jejich postoji v jiných oblastech. Uvedl, že chtěl jen poděkovat poslancům za jejich snahu o změnu zákona.

„Když přišli kotlebovci před půlrokem s podobným návrhem, nevyzývali jsme na jeho podporu, ačkoli téma ochrany života je nám velmi vzácné: byli jsme zdrženliví právě kvůli jejich postojů v jiných oblastech – co se týče migrantů, Romů či Židů. Dali jsme jasně najevo, že je vždy lepší, pokud ProLife agendu vedou lidé s konzistentními postoji,“ napsal Ziolkovský na sociální síti.

Faktem podle něj je, že Kotlebova ĽSNS svůj vlastní zákon stáhla a podpořila ten Vašečkův a upozornil, že děkování za hlasování, ještě neznamená podporu nebo doporučení pro věřící.

Připomněl také, že odmítá rasismus a antisemitismus, což jsou právě oblasti, za které je strana ĽSNS často kritizována, že není schopna tyto projevy dostatečně odsoudit. Při otázkách na transporty Židů za Slovenského státu, poslanci ĽSNS reagují slovy, že v té době nežili a nejsou historici, aby uměli posoudit okolnosti odsunu Židů do koncentračních táborů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Michal Nosál Foto: Facebook Anton Ziolkovský

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář