Po nepokojích zemřeli v Nigérii další křesťané

Lagos – Neupřesněný počet křesťanů – od pěti do třiceti – bylo zabito radikálními pastevci během nepokojů, které vyplynuly z vraždy křesťanského muže minulou neděli.

Podle The Daily Post policie potvrdila, že nejméně pět obětí bylo zabito při násilí, ke kterému došlo 26. května v místním samosprávném území Jos v oblasti Plateau.

Vedoucí místního křesťanského sdružení však počet křesťanů z posledního nedělního násilí stanovil na třicet.

Úřady uvedly, že kvůli násilí bylo zničeno nejméně dvanáct domů, protože křesťanská a muslimská pastevecká společenství se dostala do konfliktu poté, co místní křesťané v ulicích protestovali proti smrti místního křesťana, píše The Christian Post.

„Takový je trend v této oblasti. Jakmile někdo přejde na druhou stranu, jeho bezpečnost nikdy nebude zaručena,“ řekl místní občan pro The Daily Post. „Jsou tady křesťanská a muslimská společenství, která sdílí hranice. Střely však začaly lítat vzduchem ze všech stran a lidé začali utíkat se někam skrýt, včetně těch, kteří se vraceli z bohoslužeb.“ Policie byla po nepokojích vyslána do postižených oblastí, aby pomohla obnovit mír.

Místní křesťan jménem Peter Sarki řekl pro pobočku Morning Star News z USA, že bylo zabito nejméně sedm křesťanů a více než dvanáct dalších bylo při násilí zraněno.

Luke Shehu, místní představitel křesťanských pastorů, ve svém prohlášení uvedl, že nejméně 30 lidí bylo zabito a „muslimské milice“ spálily dvacet domů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Twitter – @NigeriaPoliceForce – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář