Po novém obvinění odchází pastor Steve Carter z Willow Creek

Chicago – Vedoucí pastor sboru Willow Creek oznámil svou rezignaci po zveřejnění dalšího obvinění proti zakladateli Billu Hybelsovi.

Odchod Steve Cartera následuje po novém článku v New York Times, který byl zveřejněn na základě svědectví bývalé Hybelsovy asistentky, která ho obvinila z nevhodného chování.

Hybels, který propagoval filozofii přátelské atmosféry pro hledající osoby (seeker friendly), vedl společenství ke globálnímu vlivu, odstoupil počátkem dubna poté, co bylo zveřejněno svědectví několika žen z nevhodného chování. Hybels všechna obvinění popřel.

Zpráva v NY Times se týká Hybelsovy bývalé výkonné asistentky Pat Baranowské, která tvrdí, že s ní jednou měl orální sex a požádal ji, aby s ním sledovala pornografii. Pro noviny uvedla, že před tím nic neřekla, protože „nechtěla ublížit sboru“. „Cítila jsem, že kdyby to bylo zveřejněno, tohle fantastické místo by vybuchlo a milovala jsem sbor. Milovala jsem tam ty lidi. Milovala jsem tu rodinu. Nikomu jsem nechtěla ublížit. A styděla jsem se.“

Carter, který sloužil jako vedoucí pastor s Heather Larsonovou, zveřejnil na svém blogu, že okamžitě končí ve Willow Creek. Řekl: „Nová fakta a obvinění, která se objevila dnes ráno, jsou děsivá a mé srdce cítí s paní Baranowskou a její rodinou kvůli bolesti, s níž žijí. Tyto nejnovější poznatky mě také donutily zveřejnit mé rozhodnutí odejít.“

„Po mnoha upřímných rozhovorech s našimi staršími se ukázalo, že existuje zásadní rozdíl v úsudku mezi tím, co považuji za nezbytné pro to, aby se Willow Creek ubíral pozitivním směrem, a to, co si oni myslí, že je nejlepší,“ pokračoval. „To neznamená, že mám pravdu a oni se mýlí. Ale musím následovat to, čemu věřím jako Božímu vedení, abych žil s bezúhonností, a ta cesta se nyní odchyluje od Willow Creek,” uzavřel pastor Steve Carter.

 

Autor: -mn- Zdroj: Christian Today  Foto:  Twitter

Kategorie: Zahraničí

2 Komentáře

    • Nemusí to nutně znamenat konec megasborů. Leckterý sbor přežil svého selhávajícího vedoucího. Ale zdá se mi, že se v praxi neosvědčuje manažerské vedení sboru, církve. Tam bych někde hledal kořeny podobných selhání.

      Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář