Po útoku extrémistů zemřelo v Burkina Faso nejméně 58 lidí

Při třech samostatných útocích v severní oblasti Burkina Faso zemřelo nejméně 58 lidí, včetně dětí. Ozbrojení islámští radikálové se zaměřili na křesťany.

Podle informací britské humanitární organizace Barnabas Fund k útokům došlo během 24 hodin v provinciích Loroum, Kompienga a Sanmatenga od 29. do 30. května.

Organizace uvedla, že místní zdroj hovořil s pozůstalým, který řekl, že bojovníci své útoky cílili na křesťany. Po prvním útoku v oblasti Sanmatengu došlo 30. května ke střelbě na trhu s dobytkem v Kompienga, při kterém zemřelo nejméně 30 lidí. Den předtím byla při cestě z Titao do Sollé v provincii Loroum napadena skupina cestujících, kde byly také děti.

Burkina Faso, Niger a Mali jsou zeměmi, které v posledních měsících zasáhl nárůst islamistického terorismu, jenž si podle údajů OSN pouze v minulém roce vyžádal 4 tisíce obětí. Jak dokládá novoroční promluva papeže Františka k diplomatickému sboru, římský biskup situaci v těchto zemích pozorně sleduje a žádá o zásah mezinárodního společenství. Tamním katolickým biskupům vyjádřil duchovní blízkost a mravní, ale také materiální podporu prostřednictvím místní apoštolské nunciatury.

Open Doors řadí Burkina Faso na 28. místo na seznamu WorldWatch, kde je největší křesťanské pronásledování.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 11. června 2020  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář