Po zatčení pouličního kazatele v Londýně, vznikla petice na ochranu svobody slova

Londýn – V médiích se nedávno objevilo video afrického pouličního kazatele, který byl zatčen příslušníky policie. Oluwole Ilesanmi byl propuštěn a policie proti jeho osobě nepodniká žádná další opatření, ale jeho zatčení na stanici metra Southgate v Londýně vyvolalo otázky o právech na svobodu projevu.

Podle Christian Today byl muž zatčen za „rušení klidu“ poté, co byl nahlášen policii za „islamofobní“ komentáře.

Postup zatýkajících důstojníků byl předmětem obhajoby v prohlášení veliteli městské správy. „Důstojníci se pokoušeli mluvit s mužem, aby mu vysvětlili, proč byli zavoláni a poradili mu, aby opustit tuto oblast. Muž odmítl odejít a bylo rozhodnuto jej zatknout, aby se zabránilo dalšímu rušení klidu,“ uvádí se v prohlášení.

„V tomto případě důstojníci reagovali na telefonát občana, ketrý vyjádřil obavy ohledně jeho jazykového projevu. Je-li hlášený incident považován za možný zločin nenávistných poznámek, je správné to vyšetřit“, reagovala podle Christian Today britská policie.

„To je role policie, i když se následně rozhodně, že činy nejsou protizákoné. V tomto případě se považovalo za vhodné muže z dané lokality odvést. “

Stížnost na policejní zásah na pana Ilesanmiho je předmětem vyšetřování. Přes své zatčení Ilesanmi slíbil pokračovat v pouliční evangelizaci.

Organizace Christian Concern podala podle Christian Today podnět na naléhavou revizi zákonů poté, co v posledních letech došlo k zatčení několika pouličních kazatelů.

„Bohužel není to poprvé, kdy byli křesťanští pouliční kazatelé zatčeni ve Velké Británii,“ píše se v petici.

„V křesťanském právním středisku jsme pomohli mnoha kazatelům, kteří byli zatčeni a v některých případech byli obžalováni. Tony, Josh, Dominik, Bill, Rob, Mike, Michael a Adrian, Ian, Daniel, David, Stephen a mnoho dalších mají uvedena svá jména v protokolech o naší pomoci.“

„Jsme znepokojeni jednáním některých policistů a vyzýváme britského ministra vnitra, aby zahájil naléhavou kontrolu, abychom zajistili, že policie bude vycvičena v souladu se zákonem,“ uvádí Christian Concern.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Twitter.com

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář