Podle Palka je volba Čaputové znakem frustrace křesťanů

Vladimír Palko je přesvědčen, že volba Zuzany Čaputové, která podle něj představuje liberální hodnoty, je znakem tragédie katolického voliče. Tvrdí, že Mikloškovo nezvolení nebude jeho prohrou, ale smutnou vizitkou stavu křesťanství na Slovensku.

Ve svém komentáři pro deník Postoj v úvodu připomněl poslední preference, které vysoko favorizují Čaputovou v protikladu s Miloškem, který se pohybuje kolem 5%. Bývalý slovenský ministr vnitra kritizuje slovenská média, která se zaměřovala na křesťanské voliče šířením nepravdivých tvrzení.

Média podle Palka varovala před nebezpečím postupu kandidátů typu Harabin-Kotleba do druhého kola. Lživě tvrdí, že Mistrík, Čaputová i Mikloško jsou v podstatě libovolně zaměnitelní kandidáti tzv. „demokratického“ tábora, kteří by si neměli konkurovat. Přitom pravda je ta, že Mikloškova vize je křesťanská a Mistríkova a Čaputové linie je liberální, a mezi těmito dvěma světonázory probíhá obrovský zápas.

Ve svém článku uvádí, že Čaputová, která je místopředsedkyní Progresivního Slovenska, není jen liberální političkou, ale jednou z nejliberálnějších a to je také důvodem, proč by se na její stranu křesťanští voliči Mikloškovi v případě jeho vzdání nepřesunuly. Neschopnost postavit alternativního autentického křesťana vedle Mikloška je podle Palka způsobeno vlastními vnitrostranickými problémy křesťanských stran jako je KDH či OĽaNO.

Na závěr svého příspěvku důrazně připomněl, že neobhajuje Mikloška jen z důvodu přátelství, ale hlavně kvůli hodnotám, které jeho vize Slovenska prezentuje. A jeho případná prohra, znamená také prohru křesťanských hodnot.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Foto: Wikimedia Commons – Prezidenstký palác

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář