Podpora Trumpa u katolíků klesá, největší je u bílých evangelikálů

NEW YORK – Prezident Donald Trump má stále vysokou podporu od bílých evangelikálů, zatímco katolická podpora klesá.

Nová analýza zveřejněná v pondělí výzkumným střediskem Pew Research Research, která analyzovala 11 průzkumů provedených během 26 měsíců prezidenta v úřadu, odhalila pokles podpory u bílých katolíků, informuje stránka CRUX.

Mezi bílými katolíky je Trumpova podpora na 44 procentech ve srovnání s 52 procenty v době, když nastoupil do úřadu. Mezi ne-bílými katolíky je podpora prezidenta 26%, nicméně tento počet vzrostl z 13% v lednu 2017.

Mezi bílými evangelikály je toto číslo mnohem vyšší, přičemž sedm z deseti evangelikálů stále vyjadřuje souhlas s prezidentem a u protestantů s černou pletí má podporu 12%.

Mezitím nenáboženskými voliči je dlouhodobě nízký souhlas a v lednu 2019 se zastavil na 20 procentech, což je o 24 procent méně než před dvěma lety.

Mezi jinými náboženskými skupinami, analýza zjistila, že 52 procent mormonů souhlasí s výkonem prezidenta, přičemž toto číslo se mezi Židy pohybuje na 24 procentech a mezi muslimy na čísle 18 procent.

Během prezidentských voleb v roce 2016 byly hlasy katolíků téměř rovnoměrně rozděleny, přičemž podle portálu CRUX údaje z Centra pro aplikovaný výzkum (CARA) na univerzitě v Georgetownu ukazují, že bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová získala 48 procent ve srovnání s 45 procenty pro Trumpa.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto:

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář