Podpořme Betel!

Podpořme Betel!

Nedaleko od Kralup funguje svépomocná komunita pro bývalé narkomany. Jmenuje se Betel a je součástí volného uskupení podobných komunit – hnutí vzniklo již před mnoha lety ve Španělsku. Celá neziskovka je organizována na základě snahy o samofinancování. Členové Bételu renovují a prodávají použitý nábytek, provozují stěhovací firmu, vyklízejí půdy a sklepy a podobně. Tyto výdělečné aktivity ovšem pokrývají pouze část nákladů.

Jde o středisko malé, leč vysoce účinné. Sám jsem ho před lety navštívil a vím, že pobyt v Betelu skutečně mnoha lidem doslova zachránil život a snad všem jej hluboce proměnil.

Organizaci vede Petr Tichý se svou manželkou Veronikou. Zakládali před mnoha lety podobnou komunitu u Petrohradu a učili se, jak na to, v Betelu v anglickém Birminghamu.

Komunita má kapacitu dvanáct mužů a je zcela naplněná. Nedávno Betel otevřel i dům pro ženy, s kapacitou 8 klientek, která je naplněna z poloviny.

V současné době Bétel naléhavě potřebuje dvojí: lidi a finance. Jaké nové pracovníky shání?

  1. vedoucí pro ženskou komunitu
  2. svobodného muže nebo manželský pár, který má obdarování ve vedení lidí, řízení podnikání, obchodní obdarování a selský rozum, zkušenost s lidmi, kteří se potýkají se závislostí je výhodou, nikoli však podmínkou.
  3. finančního manažera na dohodu o provedení práce (cca 1-2 x měsíčně zkontroluje situaci, navrhne řešení, pomůže se sestavováním rozpočtů a identifikací rizik)
  4. údržbáře – samostatně pracujícího člověka, který sám umí vyřešit a opravit problémy typu kapajícího kohoutku přes tečící pračku, ucpaný záchod, plesnivou zeď, drobné zednické práce, a který rovněž ví, komu zavolat, když se děje něco, na co sám nestačí a dotáhne opravy do konce. Pokud by uměl stejné věci i u aut a nejen u nemovitostí, bylo by to skvělé.

Pokud jde o finance, ty jsou potřeba především na splátku dluhu za koupi domu pro ženy. Kromě toho bývá počátek roku vždy náročný, když se k tomu přidá panika s koronavirem, lidé nekupují nábytek, takže je finanční  situace Betelu v současnosti hodně složitá. Číslo účtu je 196892898/0300.

Nyní potřebné kontaktní údaje: Komunita BÉTEL, tel. 731 501 150 (na toto telefonní číslo se lze dovolat pouze od pondělí do pátku od 9.00 do 17.00), e-mail info@komunitabetel.cz

Kontaktní adresa: U Hřbitova 939, 278 01 Kralupy nad Vltavou.

Všechny tyto údaje a mnoho dalších informací naleznete na webové stránce www.komunitabetel.cz.

Dan Drápal

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář