Podporovatel Asie Bibi čelí deportaci z Velké Británie do Pákistánu, kde mu hrozí smrt

Bristol – Ve Velké Británii byla zahájena výzva k zastavení deportace pákistánského křesťana, který hledal útočiště v Evropě poté, co protestoval proti zákonům o rouhání ve své zemi.

Azeem Wazir opustil Pákistán v roce 2015. Pak na něho byla vydána po jeho protestech proti zákonům o rouhání a za jeho účast v kampani nazvané „Zastavme zabíjení křesťanů“ fatwa, uvádí Christian Today.

V Bristolu, kde žije, byl bez varování zadržen imigračním úřadem a čelí deportaci zpět do Pákistánu.

Zprávy o jeho hrozící deportaci přišly ve stejný den, kdy se objevily informace, že Asie Bibi, křesťanská matka, která strávila téměř 10 let ve vězení za rouhání, konečně mohla opustit Pákistán. Asia Bibi se připojila k rodině v Kanadě, kde jí byl udělen azyl.

Wazirův advokát zaslal naléhavou výzvu, aby zastavili jeho vyhoštění, a byla zahájena petice, která vyzývá domácího tajemníka Sajida Javida, aby zasáhl a přehodnotil tento případ.

Úsilí zastavit deportaci Wazira podporuje starosta města Bristol Marvin Rees a biskup z Bristolu, Rev. Vivienne Faull.

Rees médiím řekl: „Je nemyslitelné, že když Kanada otevře své dveře, aby dala Asii Bibi a její rodině bezpečí, jsme na pokraji poslání jednoho z jejích veřejných příznivců zpět do Pákistánu, kde čelí jasnému a velmi vážnému nebezpečí“.

„Azeem je cenným členem bristolské komunity a děláme vše, co je v našich silách, abychom se ujistili, že Home Office tento případ přehodnotí,“ dodal starosta.

Biskup Faull řekl: „Víme, že situace křesťanů v mnoha částech světa je nesmírně obtížná a Pákistán bohužel není výjimkou.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: screenshot YouTube – protesty proti za smrt Asie Bibi

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář