Podpořte kampaň na propuštění čínského křesťana ze severokorejského vězení

Vznikla iniciativa požadující propuštění křesťana Jang Moon Seoka, který byl před šesti lety unesen z Číny.

Korejská pobočka Hlasu mučedníků (VOM) spustila kampaň, ve které naléhal na severokorejského velvysance v OSN, aby podpořil jeho propuštění, informuje International Christian Concern.

„Jang, známý také pod svým čínským jménem Zhang Wen Shi, je čínským občanem s korejskými kořeny, který byl v listopadu 2014 unesen z Číny a uvězněn v severokorejské věznici,“ uvedl zástupce organizace VOM Hyun Sook Foley.

„Jsme přesvědčeni, že důvodem jeho únosu bylo získat informace o severokorejské misijní práci, kterou jsme vykonávali s pastorem Hanem,“ dodal Foley.

Jang byl zatčen 1. listopadu 2014 za šíření lží o severokorejském režimu, za pokus podněcovat k podvracení státní moci a poskytování pomoci a evangelia Severokorejcům. Byl odsouzen na 15 let vězení.

Foley poznamenal, že Jang „je prostý člověk, který nikdy neudělal nic politického. Prostě pomáhal severokorejským lidem po mnoho let. To by nikdy neměl být zločin a křesťané by se měli spojit, aby pomohli Jangovi a jeho rodině.“

Jang často přijímal návštěvy Severokorejců, než se vrátili domů. Dával jim stravu, poskytl oblečení a vybavil je potřebnými zásobami. Přivítal cizince, staral se o nemocné a sdílel svou víru s těmi, kteří byli ochotni naslouchat.

Mnoho občanů Severní Koreje přijalo Jangovo poselství a stalo se křesťany. Naučil je, jak sdílet svou víru s ostatními, zejména s jejich rodinami.

VOM vyzývá křesťany, aby se zapojili do kampaně za Jangovo propuštění a bezpečný návrat domů.

Můžete poslat e-mail velvyslanci KLDR Kim Songovi při OSN na adresu dpr.korea@verizon.net nebo napsat dopis adresovaný v angličtině s požadavkem na Jangovo propuštění.

Ambassador Kim Song
DPRK Permanent Mission to the United Nations
820 2nd Ave RM 13b
New York NY 10017

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 8. května 2020  Foto:

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář