Pokud nebudete volit Trumpa, ponesete za to odpovědnost před Bohem, tvrdí Paula Whiteová

Washington – Televizní kazatelka Paula Whiteová řekla, že křesťané, kteří se v příštích volbách nepostaví za Donalda Trumpa, ponesou za to odpovědnost před Bohem.

Kontroverzní duchovní poradkyně amerického prezidenta to prohlásila během své návštěvy v televizním programu The Jim Bakker Show.

Whiteová v pořadu mluvila o své nové knize Something Greater. Poznamenala, že v USA se odehrává duchovní bitva a že lidé útočí na Trumpa kvůli jeho postojům, informuje Christian Today.

„Budete muset učinit rozhodnutí, v němž nebudete odpovědni jen za budoucnost svých dětí a vnoučat, ale jednoho dne budete muset nést odpovědnost před Bohem.“

Dále řekla, že „celé peklo se právě teď třese“ kvůli tomu, jak se během Trumpova úřadování mění Nejvyšší soud.

Naznačila také, že Amerika ztratí svobodu, pokud nebude Trump znovu zvolen.

„V některých státech USA již prošly zákony, ve kterých se říká, že Bible je knihou nenávistných poznámek (tzv. hatespeech). Je jen otázkou času, kdy budou tyto zákony schváleny, protože podle mého názoru lidé duchovně spí,“ řekla.

„Takže ano, chtějí, aby toto světlo v Americe bylo utlumeno, protože pokud nebudeme majákem naděje a pokud nepřijmeme evangelium, pak bude tma.“

Paula Whiteová je blízkou přítelkyní Donalda Trumpa. Tvrdí se, že ho přivedla k víře, ale křesťané na ni nemají jednotný názor. Často bývá obviňována z hereze a z kázání evangelia prosperity.

Evangelista David Robertson na její adresu uvedl: „Důvodem, proč někteří pastoři chválili knihu Pauly Whiteové, je její podpora a přístup k prezidentu Donaldu Trumpovi. Považují ji za „svého člověka.“ Bylo by hloupé popírat, že Bůh si může použít Donalda Trumpa. Ale ještě hloupější je pokládat ho za proroka.“

„Narcismus, nečestnost, materialismus, povrchnost a nedostatek pokory je něco, co bychom mohli od Donalda Trumpa očekávat. Ale to není nic, co by se mělo jakkoli podílet na životě Kristovy Nevěsty. ‚Pokud církev nebude činit pokání ze svých hříchů, pak bude moci napsat na svůj náhrobek: ´Sláva Hospodinova nás opustila´.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 31. října 2019  Foto: YouTube – Paula Whiteová 

Tags: ,,

4 Komentáře

    • Možná je to tím, že zvláště v politice, musí křesťané volit mezi menším a větším zlem.
      Pro mě je Trump rozhodně menší zlo, takže v podstatě dobrá volba. Ptáte se proč? Třeba proto, že nemám odvahu se pod tento komentář podepsat – ačkoliv to běžně dělám. Křesťanští zastánci „dobra“ umí být pěkně nepříjemní.

      Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář