Policie brutálně zavraždila dva indické křesťany

Indie – Za “nepřijatelné barbarské násilí” označila Indická biskupská konference bestiální policejní vraždu dvou křesťanů ve státě Tamil Nadu. Došlo k ní poté, co otec a syn byli zatčeni kvůli prodloužení otvírací doby svého obchodu, čímž překročili restrikce spojené s koronavirovou pandemií.

Rodina Jayaraje a jeho syna Fenixe vypověděla, že již během zatčení se policie chovala mimořádně agresivně. Na policejní stanici byli oba muži mučeni a teprve po třech dnech odvezeni v agónii do nemocnice, kde po několika hodinách zemřeli. Nejvyšší soud státu Tamil Nadu zahájil vyšetřování a dotyčným policistům byl pozastaven výkon služby. Kvůli transparentnosti šetření byla kauza postoupena federálnímu soudu. Předmětem vyšetřování je také postoj vězeňského prokurátora a lékaře, kteří pomlácené muže neodeslali do nemocnice a vyjádřili souhlas s jejich zadržením.

Kauzy dvou k smrti utlučených protestantů se ujal jezuitský advokát Sahaya Philomin Raj. Pobouření nad činem vyjádřilo mnoho křesťanských organizací a sdružení v celé Indii. Do ulic vyšli také demonstranti protestující proti rostoucí policejní brutalitě a její beztrestnosti. Manifestanti požadují spravedlivý a transparentní proces a exemplární potrestání viníků.

Indie je na 10. místě řebříčku organizace Open Doors 2020 World Watch seznamu zemí, kde největší pronásledování křesťanů. V roce 2013 byla Indie ještě na 31. místě, ale její postavení se zhoršilo, když se v roce 2014 moci ujal Narendra Modi. Open Doors tvrdí, že „primární hnací silou pronásledování v Indii je hinduistický nacionalismus, který obhajuje přesvědčení, že Indie patří Hindům.“

 

Autor: Vatikánský rozhlas  Datum: 3. července 2020  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář