„Policie neudělala vůbec nic, aby mě ochránila,“ říká indický pastor

Podle informací organizace International Christian Concern (ICC) byl pastor napaden a zbit davem radikálních hinduistických nacionalistů přímo na policejní stanici v indickém Rajkpúru.

Pastor Bariajar byl falešně obviněn z účasti na nezákonných náboženských konverzích. Když Bariayar v doprovodu dalších dvou pastorů dorazil na policejní stanici, dav téměř 50 radikálních hinduistických nacionalistů vtrhl do kanceláře a začal pastora mlátit.

SOUVISEJÍCÍIndický pastor se po mučení ze strachu o život s rodinou odstěhoval na jiné místo

„Celá událost se odehrála, jako by byla dobře naplánovaná,“ ​​řekl ICC očitý svědek, který si přál zůstat v anonymitě. „Myslím, že policie o útoku věděla. Je smutné, že křesťané nejsou v bezpečí ani uvnitř policejní stanice.“

„Do očí mi řekli, že mě zabijí,“ řekl pastor Bariajar ICC. „Myslel jsem, že jsem v bezpečí, protože jsem se nacházel v prostorách policejní služebny. Ale zjevně jsem se mýlil,“ konstatoval indický pastor.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Policie na začátku nedělala vůbec nic, aby mě chránila před útokem. Poté, co mě udeřili botou do obličeje, se jim policie pokusila zabránit v tom, aby pokračovali. “

Ředitel ICC William Stark pro Jižní Asii k případu uvedl: „Skutečnost, že se to mohlo stát na policejní stanici za přítomnosti důstojníka stanice, naznačuje beztrestnost, jíž se těší mnoho radikálních hinduistických nacionalistů.“

„Je to symptom většího problému, kterému nyní Indie čelí. Náboženská nesnášenlivost a nábožensky motivované násilí se natolik normalizovaly, že se útoky na křesťany za přítomnosti policie mimo stanici daly očekávat,“ pokračoval.

„Jediná věc, která zde křesťany šokovala, je místo útoku a ne samotný útok. Je třeba zasáhnout přísně proti pachatelům tohoto útoku a policistům, kteří umožnili existenci tohoto ovzduší beztrestnosti,“ dodal Stark na závěr.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 15. září 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář