Policie se omluvila ženě zatčené za tichou modlitbu v blízkosti kliniky nabízející potraty

Žena, která byla zatčena za tichou modlitbu v blízkosti kliniky nabízející potraty, nebude po šestiměsíčním policejním vyšetřování obviněna.

Policie ve West Midlands oznámila, že „v záležitosti nebude vedeno žádné další vyšetřování a nebudou podniknuty žádné další kroky“ proti Isabel Vaughan-Spruceové, a omluvila se jí za dobu, kterou trvalo, než dospěla k tomuto závěru.

SOUVISEJÍCÍV Anglii byla zatčena aktivistka za tichou modlitbu v blízkosti kliniky poskytující potraty

Zpravodajský portál Premier informuje, že v prohlášení se uvádí: „Začátkem tohoto měsíce jsme 46leté ženě, která byla v březnu zadržena pro podezření z porušení zákazu vstupu a vjezdu, oznámili, že nebude čelit dalšímu vyšetřování.“ 

Vaughan-Spruceová byla v březnu zatčena za to, že se v duchu modlila, když stála v takzvané „nárazníkové zóně“, tedy v oblasti, kde se modlitba kromě jiných činností považuje za protest proti potratům.

Tyto oblasti se obvykle nacházejí v okolí zařízení nabízející potraty a jejich zastánci tvrdí, že opatření mají chránit blaho těch, kteří chtějí využít služeb centra.  Anglie a Wales uvažují o zavedení celostátního zákona, zatímco ve Skotsku již byla legislativa přijata.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 2. října 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář