Policisté mimo službu zneškodnili střelkyni v texaském obřím sboru Joela Osteena

Washington – Dva policisté mimo službu zastřelili ženu, která v neděli zahájila palbu v obřím sboru v americkém Houstonu. Zranění utrpěli dva lidé včetně dítěte, které do evangelikálního svatostánku přišlo spolu se střelkyní. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na policii ve státě Texas.

Žena ve věku kolem 30 let vstoupila do sboru Lakewood Church v neděli krátce před 14:00 místního času (21:00 SEČ) ozbrojená puškou a v doprovodu asi pětiletého dítěte. Následně začala střílet, řekl novinářům šéf houstonské policie Troy Finner.

SOUVISEJÍCÍ –  „Co Bůh udělal pro Lakewood, udělá i pro vás.“ Osteen se slzami v očích oznámil, že megasbor splatil 100milionový úvěr

Dva policisté mimo službu střelkyni zneškodnili dříve, než stačila v kostele někoho zabít. Mezi dvěma zraněnými je také dítě, které do kostela, kde se připravovala bohoslužba ve španělštině, přišlo spolu se střelkyní. V kritickém stavu bylo převezeno do nemocnice.

Úřady se nyní snaží zjistit motiv útoku a to, v jakém vztahu bylo dítě se zastřelenou ženou.

Lakewood Church patří k největším sborům ve Spojených státech, týdně do něj údajně přijde na bohoslužbu na 45.000 věřících. Vede ho televizní pastor Joel Osteen.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 12. února 2023 Foto: Wikimedia Commons – Lakewood

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář