Politici z celého světa odsoudili útok v Nice

Paříž/Praha – Politici z celého světa odsoudili dnešní útok v Nice, při kterém zahynuli tři lidé, a vyjádřili solidaritu Francii. Informují o tom tiskové agentury. Vedle evropských státníků odsoudil útok například i papež František nebo turecké ministerstvo zahraničí. Politici také vyzývali k jednotě v boji proti terorismu.

„Terorismus a násilí nelze nikdy přijmout,“ uvedl v prohlášení papež. Útočník podle něj „rozséval smrt v místě útěchy a lásky, jakým je chrám Páně“, a vyzval k ukončení veškerého násilí.

„Německo vyjadřuje sounáležitost s francouzským národem,“ uvedla kancléřka Angela Merkelová. Britský premiér Boris Johnson řekl, že je útokem šokován. Italský premiér Giuseppe Conte vyzval k jednotě a k obraně hodnot svobody a míru.

„Celá Evropa je solidární s Francií. Tváří v tvář fanatismu a barbarství jsme jednotní a odhodlaní,“ uvedla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Podle předsedy Evropské parlamentu Davida Sassoliho cítí zármutek kvůli útoku v Nice celá Evropa.

Útok odsoudilo i turecké ministerstvo zahraničí. Mezi Francií a Tureckem přitom v posledních dnech vzrostlo napětí kvůli sporu o karikatury, jež zobrazující proroka Mohameda.

Za nepřijatelné označilo zabití tří lidí Rusko. Podle agentury Reuters ale Kreml dodal, že je chybou urážet náboženské city věřících.

Teroristický útok v Nice odsoudil na twitteru také český premiér Andrej Babiš, podle něhož Česká republika stojí za francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem a všemi Francouzi. Prezident Miloš Zeman v kondolenci adresované Macronovi uvedl, že se lidé nesmějí nechat ovládnout strachem z fanatiků a musejí bránit evropské hodnoty. Stejně jako ministr zahraničí Tomáš Petříček vyjádřil soustrast rodinám obětí útoku.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 29. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – Babiš

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. EU jedná takto. V lodi je díra a je problém s vodou v lodi. Je třeba se spojit a zlepšit vylévání z lodi. Hloupý Honza jim poradí – tak ucpěte díru. A EU hrdě odpoví – to nikdy. To bychom zradili své zásady a evropské hodnoty. Svoje náboženství.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář