Politik v USA odmítl na volební cestu novinářku bez doprovodu, zdůvodnil to vírou

Washington – Republikánský kandidát na guvernéra Mississippi Robert Foster odmítl vzít na předvolební cestu novinářku, pokud nepřijde v doprovodu kolegy. Rozhodnutí zdůvodnil svou vírou a snahou nerozpoutat spekulace o svém manželství. Novinářka Larrison Campbellová (40) uvedla, že požádala o možnost sledovat Fostera (36) při jeho 15hodinové cestě v rámci volební kampaně; ale byla odmítnuta, protože je žena.

Foster v rozhovoru na CNN rozhodnutí zdůvodnil náboženským přesvědčením. Řekl, že manželce s odkazem na tradice slíbil, že nebude nikdy sám s člověkem opačného pohlaví. „Je to moje dodávka a v mé dodávce platí má pravidla,“ ohradil se politik.

Foster následně citoval kazatele Billyho Grahama, který prohlásil, že nebude trávit čas o samotě s žádnou ženou, pokud není jeho manželka. Zmínil také výrok amerického viceprezidenta Mikea Pence, který řekl, že nejí sám s jinou ženou než se svou manželkou. Foster dodal, že lidé si často vytvářejí domněnky a že jim nechce dát důvod, aby si o něm mysleli, že dělá něco, co nemá.

Od začátku hnutí #MeToo se „muži neustále stávají terčem útoků,“ řekl Foster. „Nedopustím, abych se ocitl v situaci, kdy by mě mohla nějaká žena obvinit,“ doplnil. Proto chtěl, aby se s novinářkou cesty zúčastnil mužský doprovod.

Na dotaz, zda by rozhovor během 15hodinové cesty poskytl muži, Foster odpověděl, že ano. Zdůraznil, že si za svým výrokem stojí.

Campbellová, která s Fosterem několikrát v minulosti udělala rozhovor, jeho rozhodnutí označila za sexistické. Doplnila, že pokud v jeho dodávce platí jeho pravidla, jak říká, měl mužský doprovod zajistit. Foster uvedl, že jeho volební tým je na takovou asistenci příliš malý.

„Vlastně tady říkáte, že žena je v první řadě sexuální objekt a až na druhém místě reportérka,“ kritizovala Campbellová Fostera ve čtvrtečním rozhovoru na CNN.

Zeptala se ho pak, jak voličům zaručí, že by byl dobrý guvernér, pokud není schopen být o samotě v místnosti s ženou. Doplnila, že současná kancelář guvernéra má mnoho zaměstnankyň. Foster řekl, že by nechával dveře otevřené nebo by někdo byl ve vedlejší místnosti. Patnáctihodinová cesta v dodávce je podle něho něco zcela jiného.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 12. července 2019 Foto: TWITTER / @ROBERTFOSTER4MS / LARRISON CAMPBELLOVÁ

Tags: ,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář