Polské oběti zneužívání ze strany kněží navštívily papeže

Vatikán – Představitelé polských obětí zneužívání ze strany kněží ve středu navštívili ve Vatikánu papeže Františka a předali mu zprávu o přečinech duchovních v Polsku. Mluvčímu skupiny, Markovi Lisińskému, následně papež na výraz díku políbil ruku. Informovala o tom polská média.

„Na tento okamžik jsem musel čekat velice dlouho a bude mě celý život provázet,“ sdělil přítomným novinářům Lisiński. Papeži ukázal svoji fotografii, když mu bylo 13 let a kdy byl několik měsíců zneužíván místním knězem.

Hovořit o tom dokázal až jako čtyřicetiletý, následně založil spolek „Nie lekajcie sie“ (Nebojte se). Ve zprávě, kterou spolek vypracoval, jsou vyčísleny nejen případy zneužívání ze strany kněží, ale i popisy, jak byly tyto případy zametány pod koberec. Papež slíbil, že obsah zprávy bude dále šířit.

Vatikánské setkání obětí s papežem zorganizovala polská opoziční poslankyně Joanna Scheuringová-Wielgusová. Stalo se tak na okraj celosvětové konference na téma pedofilie v katolické církvi, která se od čtvrtka do neděle bude v Římě konat na papežův popud.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

Autor: ČTK  Foto: screenshot YouTube – papež František

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář