Polsko vyslalo pro zraněné ze sobotní nehody autobusu armádní speciál

Varšava/Záhřeb – Polsko dnes vyslalo armádní letoun, aby vyzvedl deset lidí, kteří se zranili při sobotní havárii autobusu v Chorvatsku. Podle agentury PAP to oznámil mluvčí polského ministra zdravotnictví Wojciech Andrusiewicz. Při víkendovém neštěstí, kdy autobus s polskými poutníky sjel z dálnice, zemřelo 12 lidí, tři desítky cestujících utrpěly zranění.

Andrusiewicz už dříve uvedl, že zranění jsou ve stabilizovaném stavu, ale že většina z nich bude potřebovat ortopedickou péči kvůli zlomeninám končetin a poranění páteře, napsala stanice TVN 24 na svém webu. Letecký speciál, v němž je rovněž osmičlenný zdravotnický tým, má zraněné dopravit do vlasti ještě dnes odpoledne.

SOUVISEJÍCÍV Chorvatsku při nehodě autobusu s polskými poutníky zemřelo 12 lidí

Poté budou rozvezeni do nemocnic ve třech polských vojvodstvích. „Aby mohli být co nejblíže svým domovům,“ uvedl mluvčí. Někteří zranění podle TVN 24 zůstanou v nemocnicích v Chorvatsku, protože nejsou ve stavu, který by umožňoval letecký transport. Další Poláci, kteří přežili nehodu, se už vrátili domů dříve.

Všechny oběti sobotního neštěstí byli polští občané, kteří mířili na pouť do vsi Medjugorje v Bosně a Hercegovině, poznamenal PAP. Příčiny nehody zatím nejsou známy, chorvatská média spekulují o tom, že řidič mohl usnout nebo omdlít.

Podle polské verze serveru Business Insider, jenž se odvolává na reportéra Rádia Plus a Rádia Eska, bylo řidiči autobusu 72 let. Sám při havárii zemřel. Řízení vozidla člověkem v důchodovém věku není porušením zákona, napsal portál. Podle chorvatské televize neoficiální výsledky pitvy nasvědčují tomu, že byl střízlivý a zdravý, poznamenal server Gazeta.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 10. srpna 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář