Polský server si povšiml Dukovy podpory krakovskému arcibiskupovi

Varšava – Hlava české katolické církve, kardinál Dominik Duka podpořil krakovského metropolitu, arcibiskupa Marka Jendraszewského, jenž čelí kritice po kázání proti sexuálním menšinám, a vybídl ke stejnému kroku i slovenskou a maďarskou církev, povšiml si dnes polský zpravodajský server Onet.

Arcibiskup Jendraszewski nedávno v kázání prohlásil, že „po naší zemi už nekráčí rudý mor, ale objevil se nový, neomarxistický, který si přeje ovládnout naše duše, srdce a mysl – ne rudý, ale duhový“.

Arcibiskupa za tato slova kritizovala polská levice, liberálové a homosexuálové, a to i kvůli červencovému útoku extremistů na pochod za práva sexuálních menšin v Bialostoku. Před arcibiskupovým sídlem v Krakově mlčky demonstrovali homosexuálové s transparenty typu „Nejsem mor“ a „Nepromluvíš křivého svědectví proti bližnímu svému“.

Z kardinálova vyjádření si Onet povšiml, že podle Duky se témata ideologie LGBT (zkratka zahrnuje lesby, gaye, bisexuály a transgenderové osoby) rozšiřují o ateistickou a satanistickou agendu. Připomněl také Dukův odpor vůči karnevalovému průvodu hrdosti LGBT v Praze od jeho počátku.

Jendraszewski před třemi lety vystřídal v Krakově kardinála Stanislawa Dziwisze, který proslul jako nejbližší spolupracovník papeže Jana Pavla II. Jendraszewského polská média pokládají za představitele konzervativního křídla katolické církve a výrazného stoupence současné vlády strany Právo a spravedlnost (PiS). V minulosti například vyzval věřící, aby se za úspěch PiS modlili. Také ostře kritizoval polského ombudsmana, když se postavil za dodržování práv homosexuálů.

Vládnoucí konzervativní strana podle agentury AP učinila z LGBT ústřední bod své kampaně před říjnovými parlamentními volbami. V ní gaye a lesby zobrazuje jako hrozbu pro společnost a rodinu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 12. srpna 2019  Foto: CC Search – kardinál Duka

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář