Populární křesťanský zpěvák se zapojil do kampaně na pomoc vězňům

Největší evangelikální organizace na světě, která pomáhá na poli vězeňské služby spojila své síly s několika známými křesťanskými zpěváky, včetně rappera Lacrae. Vězeňské společenství (Prison Fellowship) má za cíl vyhlásit duben „Měsícem druhé šance.“

 Vězeňské společenství slouží vězňům a jejich rodinám více než čtyřicet let a snaží se jim zprostředkovat život transformující svědectví o Boží lásce a lidem dát novou perspektivu pro život, ale také překonat stigmatizaci při opětovném zapojení do života ve společnosti.

 „V současné době existuje 44 000 zdokumentovaných sociálních stigmat a zákonných omezení, která zabraňují přístupu bývalých vězňů ke vzdělání, zaměstnání, bydlení a dalším věcem, které potřebují, aby dosáhly svého plného potenciálu,“ řekla Christian Post viceprezidenta organizace Heather Riceová.

SouvisejícíGabriela Kabátová: Stát ani křesťané nevěnují vězeňství dostatečnou pozornost (1. část)

Spolu s mnoha sbory po celé zemi se Vězeňské společenství spojilo se slavnými křesťanskými hudebníky, včetně Lecrae, který byl známý pro svůj zájem o službu ve vězení. „Je to má vášeň. Existuje mnoho věcí, které jsou pro lidi důležité a některé z nich se můžou týkat snahy o řešení různých potřeb ve společnosti,“ komentoval pro CP Lecrae své zapojení.

„Domnívám se, že to má pro mě hluboký důvod právě proto, že mám spoustu přátel, členů rodiny, kteří byli uvězněni nebo jsou aktuálně uvězněni. Z vlastní zkušenosti vím, jaký je jejich život,“ dodal držitel prestižní hudební ceny Grammy. 

Vězeňské společenství a Lecrae se rozhodli připomenout všem uvězněným, že v Kristu stále existuje naděje a vězení nemusí být koncem jejich příběhu. „Jako věřící si myslím, že dostáváme tu největší druhou šanci ze všech, protože jsme odpadli od Boží slávy, ale On nám dává příležitost naplnit smyl života, pro které jsme byli stvořeni,“ pokračoval Lecrae.

„Je to pro mě velmi důležité. Nemám pocit, že je tu něco, co jsem kdy udělal, aby mě Bůh kvůli tomu opustil. Takže nechci, aby někdo, kdo spáchal nějaký zločin, měl pocit, že byl opuštěn,“ dodal slavný americký zpěvák.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Chuck Colson a vznik Vězeňského společenství

Kariéra Chucka Colsona v politice se rozbíhala velmi úspěšně. V Bílém domě pracoval čtyři roky jako mladý právník v prezidentském úřadu Richarda Nixona, ale jeho kariéra náhle skončila během aféry Watergate a Colson byl soudem shledán vinným.

K Bohu se obrátil ve vězení roce 1973. Lewisova kniha K jádru křesťanství sehrála klíčovou roli v jeho nově nalezené víře v Ježíše Krista. Po propuštění z vězení v roce 1976 založil Vězeňské společenství, které pomáhá vězňům a jejich rodinám duchovně i materiálně. V současné době organizace funguje ve 120 zemí světa.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. dubna 2021 Foto: Wikimedia Commons – Lacrae

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář