Pořadatelé Svatováclavského hudebního festivalu chystají 12 dalších koncertů

Ostrava – Pořadatelé Svatováclavského hudebního festivalu (SHF) který se zaměřuje především na církevní hudbu, připravují na podzim 12 koncertů. Během projektu Hudební výlety SHF nabídnou nejlepší české jazzmany, moravskoslezské interpretační špičky, ale i světovou premiéru či židovský klezmer. Koncerty se budou konat v kostelích, muzeu, zámku, radnici nebo v rozhlase. ČTK to dnes za organizátory řekla Marcela Červenáková.

V září pořadatelé i v době epidemie koronaviru uspořádali 31 koncertů SHF. „Na úspěšné září nyní navazujeme projektem Hudební výlety, kdy prezentuje exkluzivní hudební produkce sahající od artificiální hudby přes jazz až k folklóru, a to v architektonicky i akusticky nejzajímavějších památkách Moravskoslezského kraje,“ řekla.

Sérii koncertů zahájí vpodvečer v evangelickém kostele v Nýdku Stadlerovo klarinetové kvarteto s basistou ostravské opery Martinem Gurbaľem. „Zazní oblíbené Biblické písně Antonína Dvořáka. Ovšem nyní v unikátní úpravě pro čtyři klarinety a bas,“ řekla.

Během října a listopadu pak budou pokračovat další koncerty. Skupina Melody Boys zahraje například v evangelickém kostele v Orlové. V chrámových prostorách Bolatic či Dětmarovic se zase představí ostravská sopranistka Eva Dřízgová-Jirušová, uznávaný klarinetista Igor Františák a mladičký klavírní virtuos a varhaník Marek Kozák.

„Okouzlující melodie židovské východní Evropy přiveze Létající rabín, pětičlenný ansámbl hrající klezmer – tradiční instrumentální hudbu východoevropských Židů. Jejich koncerty proběhnou 26. až 28. listopadu v kostelích v Orlové, Ostravě-Staré Bělé a Jablunkově,“ uvedla Červenáková. Na prosinec pořadatelé chystají sérii adventních koncertů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 18. října 2021 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář