Pořady Rádia 7 pro Národní týden manželství 2017

 

Naducaných červených srdíček se kolem nás v únoru vznáší dost a dost. Na lásku se dá dívat z různých úhlů pohledu. Relace Na sobotní frekvenci Proglasu zvolí 11. února v 8:00 nebeskou perspektivu. Jak se v životě člověka odrazí poznání toho, že je milované Boží dítě? A co to dělá s jeho každodenní realitou „teď a tady“? Lucie Endlicherová se chystá ptát blogerky a vedoucí mládeže Wildlife sboru CBH Praha Terezy Bubikové.

Receptů na dobré manželství je v různých publikacích mnoho, jak ale vypadá manželstký život v praxi? Dlouholetá manželství mají jistě i nějaké zkušenosti s řešením krizí. Jak je to ale manželů mladých? K hledání společného rodinného času, domácích prací a jiných každodenních aktivit jste zváni do pořadu Noční můry. V Národním týdnu manželství vás do svého života nechají nahlédnout Pavel a Zuzana Kohlovi. Připojte se k nim v pondělí 13. února od 22:00. Repríza pořadu je připravena 17. února v hodině před půlnocí.

Mají za sebou přes dvacet let manželství, vychovali tři děti a prošli pár údolími i přes několik hor… Mají recept na šťastné manželství? To se dozvíme od manželů Vlastimila a Heleny Brůžových ve středu 15. února po 13. hodině v pořadu Fortepiano. Repríza je připravena v sobotu 18. února v deset dopoledne.

Moderátorka Kateřina Hodecová, pastor Marek Prosner (iniciátor nápadu) a psycholog Pavel Raus se společně sešli ve studiu, aby se pokusili otevřít téma, o kterém se na jednu stranu mluví hodně a na druhou stranu vůbec – sexualita v manželství. Jak říká Marek: Podnětem pro tento pořad bylo množství rozhovorů, které jsme ve své profesi měli s různými manželskými páry nebo i jednotlivci, a tato oblast se ukázala jako pomíjená, často neřešená, přikrytá strachem a nepatřičným studem.

V rozhovoru jsme chtěli na obecné rovině mluvit o intimitě, potřebách a porozumění. Více uslyšíte hned dvakrát v relaci Kudy kam vysílané jako příspěvek k Národnímu týdnu manželství – ve středu 15. a 22. února ve 20:00 (repríza zazní v pondělí 20. nebo 27. 2. po 13. hodině).

Další informace o vysílaných pořadech a možnosti poslechu hledejte na www.radio7.cz, kde je k dispozici i obsáhlý archiv pořadů ke stažení. Aktuální informace hledejte na sociální síti Facebook, www.facebook.com/radio7cz.

 

Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa. Cílem akce je posílit vztahy v manželství a zvýraznit potřebu zabývat se otázkou vztahových dovedností jako předpokladů dobrého manželství a též motivovat laickou a odbornou veřejnost, média i veřejně známé osobnosti, aby alespoň jednou za rok podpořili důležitost manželství. Kromě ČR se k iniciativě připojily další země, např. Austrálie, Belgie, Irská republika, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Rumunsko, Slovensko, Severní Irsko, Švýcarsko, Polsko a USA.  Partnery NTM v ČR jsou Síť mateřských center, Společnost pro podporu rodiny, Etické fórum ČR, Asociace manželských poradců, nakladatelství Návrat domů, ACET, Českomoravská asociace Klubů dvojčat a vícerčat, Asociace center pro rodinu a další organizace. Svou podporu iniciativě vyjádřila i Česká evangelikální aliance a Ekumenická rada církví.

Tisková zpráva

Zdroj: www.tydenmanzelstvi.cz, redakčně upraveno

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář