Křesťan dnes

Porsche se omlouvá za odstranění sochy Ježíše z reklamy na auto

Společnost Porsche se omluvila poté, co byla obviněna, že z pozadí jedné ze svých reklam na automobily odstranila sochu Ježíše. 

Reklama oslavující 60. výročí populárního modelu 911 byla natočena v portugalském Lisabonu, kde je socha Krista Krále místní dominantou. 

SOUVISEJÍCÍPolský dopravce zruší autobusovou linku 666 na poloostrov Hel

Portál Christian Today uvádí, že v reklamě se červená devětsetjedenáctka řítí podél břehu řeky Tagus a v pozadí je jasně vidět podstavec sochy, ale samotná socha chybí. 

Reklama přiměla uživatele sociální sítě Twitter k otázkám, proč socha z reklamy zmizela. 

„Hej, Porsche, proč jsi z videa natočeného v Lisabonu vymazal sochu Ježíše Krista?“ uvedl uživatel Alex spolu s výřezem videa vedle obrázku sochy.

Uživatelé obvinili značku luxusních vozů z toho, že je „woke“ a protikřesťanská.  „Vypadá to, že Porsche nechce, aby si křesťané kupovali jejich auta,“ uvedl jeden z nich.

Jiný uvedl: „No, hádám, že když může Porsche vystřihnout Ježíše ze svého videa ‚oslavujícího‘ 60 let – můžeme je všichni vystřihnout ze svých vzpomínek. Porsche zjevně na křesťanech nezáleží.“

Jiný uživatel napsal na Twitteru: „Nedostatek sebeuvědomění, společnost zrozená v Evropě s židovsko-křesťanskými kořeny a hodnotami předstírá, že si váží svého původu, a přitom vymazává jeden ze svých nejdůležitějších symbolů. Dokonce i já jako ateista to považuji za znepokojivé.“

Společnost Porsche se následně v komentáři na své stránce na platformě YouTube omluvila „za jakoukoli urážku“, avšak neuvedla žádné vysvětlení, proč byla socha z videa vystřižena.

„Zpráva pro naši komunitu: V dříve nahrané verzi reklamy k uvedení modelu 911 S/T byl odstraněn orientační bod. Jednalo se o chybu a omlouváme se za případné urážky. Vašich připomínek k tomuto videu si vážíme,“ stálo v něm.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 6. září 2023 Foto: Wikimedia Commons – Porsche

Exit mobile version