Poslanci konzervativní unie CDU-CSU navrhnou Německu vyhostit migranty, kteří šíří antisemitismus

BERLÍN – Křesťanskodemokratická unie (CDU) německé kancléřky Angely Merkelové chce spolu se sesterskou stranou Křesťanskosociální unií (CSU) předložit ve Spolkovém sněmu zákon, který by z Německa umožnil vyhošťovat migranty, kteří budou shledáni vinnými z šíření a podněcování k antisemitismu.

V sobotu 6. ledna o tom informoval německý deník Die Welt. „Musíme zakročit proti antisemitismu u migrantů s arabskými kořeny a z afrických zemí,“ řekl deníku Stephan Harbarth z CDU. „Proti importovanému antisemitismu musejí být nasazeny všechny prostředky, preventivní a represivní, včetně vyhoštění,“ dodal.

„Kdo odmítá židovský život v Německu, nebo zpochybňuje právo Izraele na existenci, pro toho nesmí být v naší zemi místo,“ píše se například v návrhu zákona. Poslanci konzervativní unie CDUCSU jej chtějí předložit ještě před 27. lednem, na který připadne Mezinárodní den památky obětí holocaustu.

Antisemitské nálady jsou v Německu v posledních letech na vzestupu, a to včetně násilných antisemitských incidentů. Německá média nicméně připomněla, že na začátku celé debaty stály demonstrace, především v Berlíně, na nichž demonstrující protestovali proti rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele – přičemž EU i OSN považují východní Jeruzalém za Izraelem neoprávněně obsazené území. Na jedné z těchto demonstrací byla před Braniborskou bránou protestujícími spálena vlajka s Davidovou hvězdou.

 

Zdroj: ztis.cz    Foto:© Markus Spiske – Flickr

 

Kategorie: Politika

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář