Poslanci pokračují v debatě o rodině a manželství

Poslanci ani na druhý pokus neukončili debatu o zavedení možnosti manželství pro gaye a lesby. Podle poslaneckého návrhu na změnu občanského zákoníku by měli mít stejná práva jako manželé, včetně adopce.

V Poslanecké sněmovně je také návrh zákonu, který chce doplnit do ústavy ochranu rodiny, jako manželství muže a ženy. K debatě nad oběma návrhy se sněmovna vrátí na dubnové schůzi.

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek pro Českou televizi řekl, že v českém prostředí je manželství definováno jako svazek muže a ženy, a mělo by proto být zakotveno v Ústavě. „Nenazývejme manželstvím to, co jím není. Není jím mnohoženství ani svazek jiného typu. Je to svazek jednoho muže a jedné ženy.“

K debatě o změnách v pojetí manželství ze svazku muže a ženy na svazek dvou osob v lednovém rozhovoru Aleš Juchelka (ANO) pro Křesťan dnes uvedl: „Já jsem nezažil větší lobbistický tlak ve sněmovně než od představitelů LGBT komunity. Ti od první chvíle bombardují každého poslance žádostí o názor a o schůzku, chodí do poslaneckých klubů, pořádají kulaté stoly. Vnímám to jako prolomení symboliky i zásah do praktických věcí, které s manželstvím souvisí.“

V argumentaci ve prospěch stejnopohlavních sňatků se snaží druhá strana, kterou zastupuje i iniciativa Jsme fér, hájit snahu za rovná práva pro homosexuální páry i ty heterosexuální.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

.mn-  Foto: screenshot YouTube – Pavel Bělobrádek

 

 

 

 

 

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář