Poslanecká sněmovna odsoudila antisemitismus, odmítla výzvy k bojkotu Izraele

Praha – Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky odsoudila antisemitismus a odmítla neustálé zpochybňování práva Izraele na existenci a obranu. Čeští poslanci však šly nad rámec mnohých stávajících usnesení a postavili se také proti výzvám k bojkotu Izraele, informuje portál židovské obce na Slovensku.

S návrhem, aby poslanci projednali a odsoudili projevy antisemitismu, přišel místopředseda lidovců Jan Bartošek. Česko tím podle něj dalo najevo, že stojí na straně svých spojenců. Sněmovna vyzvala vládu, aby rozhodně vystupovala proti všem formám antisemitismu.

„Antisemitismus je rostoucím problémem v Evropě a žádná společnost rozhodně není imunní,“ uvedl ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček z ČSSD.

Řekl také, že Česko uznává mezinárodní právo a všechny jeho akty, které se týkají blízkovýchodního mírového procesu. „Naše dlouhodobá pozice je, že vnímáme jako jediné možné řešení vznik dvou států, státu Izrael a budoucího státu Palestina,“ dodal.

Usnesení českých zákonodárců ocenil izraelský ministr zahraničí Israel Katz. „Chci poděkovat našim českým přátelům za tento krok,“ napsal na Twitteru. Vyzval také, aby český příklad následovaly další země.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 25. října 2019  Foto: CC Search – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář