Poslední zastávkou právě probíhajícího Godzone tour je Praha

 

Tisícovky mladých každoročně plní sportovní haly a zimní stadióny během evangelizačního turné Godzone tour. I v tomto roce láká projekt Godzone na svoje turné nejen kvalitní produkcí, ale i možností poznat nový rozměr žití víry a to všechno se vstupem zdarma. Celé letošní turné bude probíhat během slovenského Týždna Cirkvi pre mládež, od 13. do 18. listopadu 2017, kdy navštíví Poprad, Košice, Březno, Žilinu, Bratislavu a Prahu.

Tým projektu Godzone připravuje evangelizační turné několik měsíců dopředu a každoročně vytváří zcela novou celovečerní produkci s možstvím překvapivých kreativních prvků. Na letošním turné se opět spojí křesťanské chválové skupiny ESPÉ, Heartbeat a Lamačské chvály, bok po boku s hudebníky z mnoha dalších kapel a hudebních těles.

Večerní koncerty budou spojením pestré, hudebně – taneční show, hlubokého uctívání, společné modlitby, svědectví, slova, krátkých scének a kvalitní videoprodukce. Po loňské návštěvnosti, která dosáhla během celkem šesti dní turné více než 22 000 lidí, očekávají v letošním roce organizátoři další nárůst účasti.

Název letošní Godzone tour je Generácia KIOBK: Odhodlaní změnit svět. Víc o tomto tématu hovoří ředitel projektu Godzone, Július Slovák: „Veľmi nás oslovil biblický príbeh kráľovnej Ester, ktorú jej strýko Mardochej povzbudzoval slovami čo ak si dosiahla kráľovskú hodnosť pre čas ako je tento? Povzbudzoval ju byť odvážnou a riskovať vlastný život, aby tak zachránila svoj národ. Mám pocit, že to je Božie volanie pre túto generáciu. Vieme, že sme Božie deti, že sme deti Kráľa kráľov, a teda čo ak sme ako generácia, ktorej ide o Božie kráľovstvo (KIOBK) dosiahli túto kráľovskú hodnosť práve pre čas ako je tento?“

Turné má v mladých lidech probudit odhodlání měnit svět okolo sebe a stát se světlem svítícím uprostřed problémů a beznaděje.

Nejdůležitějším zaměřením turné je evangelizace, která se nebude odehrávat jen ve sportovních halách a na zimních stadionech, ale i uprostřed měst, kde se bude Godzone tour realizovat.

V průběhu jednoho listopadového týdne tak bude ve městech, kam projekt zavítá probíhat dobrovolnická činnost na pomoc charitám a neziskovým organizacím, dále výchovně – evangelizační koncerty na základních a středních školách, evangelizace na náměstích, fotografické výstavy v nákupních centrech a i samotné koncerty ve sportovních halách a na zimních stadionech. Do celé přípravy tour je zapojeno více jak 300 dobrovolníků z celého Slovenska i z České republiky.

Reklama

Projekt Godzone vznikl v roce 2010 v návaznosti na první úspěšné evangelizační turné s názvem Enter the Godzone. Členové projektu patří do Katolické církve a projekt je součástí Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže.

Celé turné probíhá pod záštitou Rady pre mládež a univerzity pri Konferenci biskupov Slovenska. Garanty projekty Godzone jsou: provinciál řehole Piaristů na Slovensku PaedDr. Juraj Ďurnek, SchP, tajemník pro mládež v Rade pre mládež a univerzity pri KBS ThLic. Ondrej Chrvala a katolický kněz ThDr. PhDr. Ján Buc, PhD. Podrobné informace jsou uvedeny na webových stránkách tour.godzone.sk/2017.

Tisková zpráva, Ivana Šalgová
Foto Godzone

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář