Potratový řetězec v Texasu nabízí bezplatné potraty obětem hurikánu Harvey

Texaský potratový řetězec Whole Woman’s Health nabízí obětem hurikánu Harvey celé září bezplatné potraty. Takto si představují pomoc i další propotratové organizace, které vyzývají k zasílání darů texaským potratovým fondům.

Bývalá ředitelka texaské pobočky Planned Parenthood, nyní známá obhájkyně práva na život Abby Johnsonová připomněla, jak její bývalý zaměstnavatel takto postupoval např. i v roce 2005, kdy hurikán Katrina zasáhl stát Louisiana: „Mnoho obyvatel Louisiany našlo dočasný domov v Houstonu a tak jsme si mysleli, že bezplatný potrat je skvělý nápad. Pamatuji si, že jsem to považovala za skutečné hrdinství – nabízet potrat ženám, které přišly o všechno. Uvědomuji si, že jsme ty rodiny zneužívali v tom nejzoufalejším momentu. Nepomohli jsme jim nalézt bydlení, ošacení nebo cokoliv jiného. Jen způsob jak bezplatně zabít jejich nenarozené dítě.“

Nedávný hurikán Harvey si jenom v okolí texaského Houstonu vyžádal několik desítek obětí a asi třicet tisíc lidí se ocitli bez domova. Organizace pro život a centra pro těhotné ženy v tísni ve stejném čase pomáhají těhotným ženám a jejich rodinám. Prosí o dary na hygienické potřeby, kojenecké mléko, plínky a ubrousky pro oběti hurikánu v Texasu. Také současná organizace Abby Johnsonové, která pomáhá lidem, kteří chtějí odejít z potratového průmyslu, sestavila seznam potřebného dětského zboží, které lidé mohou darovat obětem hurikánu.

 

Zdroj a foto: Hnutí pro život

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář