Potřebujete nový vítr do plachet?

Pracujeme, sloužíme ve sboru, pečujeme o své blízké a… Občas se nám v tom všem Pán Bůh a jeho vůle trochu ztrácí. Jsem tam, kde mám být? Nevytratila se z mého života radost? Je to, co prožívám, v pořádku? Jak se na to dívají jiní křesťané? …

Každý má nějaké otázky, cítí se občas unavený, potřebuje někde načerpat, být povzbuzen ve víře, setkat se s inspirativními lidmi, a především potřebuje občerstvující Boží dotyk.

Letošní Křesťanská konference touží dát křesťanům všech denominací „nový vítr do plachet“. „Toto téma na jednu stranu možná naznačuje určitou únavu, již pociťují někteří lidé v církvi – zvláště ti, kdo jsou ve službě už dlouhou dobu. Vyjadřuje ale i naději a optimismus, že to není konečný stav a že se s ním nehodláme smířit,“ okomentoval téma jeden z přednášejících, Radek Smetana.

V pořadí již 31. Křesťanská konference, kterou společně pořádají Křesťanská misijní společnost a Česká evangelikální aliance, se bude konat 5.–7. července v Praze. Zazní zde slova služebníků z různých církví, různých obdarování i z různých zemí. Zahraničními řečníky budou Hany Soryal (CAN), Ricardo Wolf (D) a Karol Verčimák (SK). Dále k účastníkům promluví např. Jakub Limr (KS), Martin Moldan (AC), Jiří Unger (CB), Lubomír Ondráček (KS) nebo Petr Kadlec (CB).

Návštěvníci se mohou těšit na chvály, vyučování, praktické semináře i zajímavá setkání a přátelské rozhovory. „Křesťanská konference je místo, kde se setkává Boží lid napříč městy, sbory i denominacemi. Věřím, že to je přesně to, co český národ v současné chvíli potřebuje,“ říká David Kafka. „Poprvé jsem se Křesťanské konference účastnil v 90. letech a prožil jsem tam Boží povolání do služby. Dnes ji navštěvujeme spolu s manželkou a dětmi všichni. Děti tu totiž nejsou přítěží a my máme čtyři.“

Souběžně s Křesťanskou konferencí totiž probíhá i Dětská konference, určená jak školákům, tak předškolákům. Pořádá ji sdružení Samuel – Biblická práce pro děti společně s KMS, letos na téma „Superhrdinové v akci“.

Přihlášky na Dětskou konferenci končí již 20. května. Ve stejný den také končí přihlašování na Křesťanskou konferenci za zvýhodněnou cenu. Více informací o akci a přihlášky najdete na http://kk.kmspraha.cz a http://dk.kmspraha.cz.

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář