Práce na kostelíku v Gutech budou pokračovat během září

Třinec-Guty – Práce v interiéru repliky vyhořelého kostela v Třinci-Gutech budou pokračovat během září. Začnou se dělat podlahy a rozvody elektroinstalací. ČTK to dnes řekl vedoucí stavebního odboru ostravsko-opavského biskupství Václav Kotásek. Památkově chráněný dřevěný kostel shořel v létě 2017. Úmyslně jej zapálila trojice mladíků.

„Ještě do konce září začnou v interiéru kostela pracovat tesaři. Pokračovat se pak bude podlahami, aby se mohly posléze pokládat elektroinstalace,“ vysvětlil Kotásek. Kostel by měl být dokončen do května příštího roku, první bohoslužba by se tam měla konat 23. května. Na tento termín je naplánované i vysvěcení kostela. Hrubá stavba kostela vyjde na 20 milionů korun, dalších šest až sedm milionů bude stát vybavení a technické zajištění.

Kostel ze 16. století shořel v noci na 2. srpna 2017. Oheň způsobil škodu kolem 20 milionů korun. Krajský soud v Ostravě poslal za zapálení kostela tři mladíky z Ostravska a Frýdecko-Místecka na 3,5 roku, osm a devět let do vězení. Nejvyšší trest dostal mladík, který akci vymyslel. Nejnižší trest soud uložil chlapci, který budovu zapálil, v době činu ale nebyl plnoletý. Osmiletý trest dostal řidič, který je na místo přivezl.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 11. září 2020 Foto: Wikimedia Commons – kostel v Gutech

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář