Pravoslavné chrámy na ostrově Lesbos pod útoky muslimských uprchlíků

Situace na ostrovech v Egejském moři, kde se nachází desetitisíce uprchlíků, je čím dál napjatější.

Portál Orthodox Christianity informuje, že uprchlíci opakovaně útočí a znesvěcují pravoslavná posvátná místa. Místní obyvatelé propadají hněvu a zároveň zármutku.

Zejména obyvatelé Lesbu v části Moria si stěžují, že skupiny nelegálních muslimských přistěhovalců opakovaně poškozují chrámy. Obyvatelé se snaží chránit kostel sv. Kateřiny blokádou vchodových dveří, aby nedošlo k opětovnému ničení. Uprchlíci rozbili okna chrámu, strhli svatý kříž a ikony.

Uprchlíci také poškodili kapli sv. Archanděla Michaela, ochránce ostrova Lesbos. Za pomoci policie se obyvatelům sice podařilo vyhnat uprchlíky z kaple, ale pohled na zničenou budovu byl tragický.

Podle nedávné zprávy Guardianu je na Lesbu a dalších ostrovech více než 42 000 uprchlíků, kteří nemohou opustit ostrov kvůli omezení stanovené EU. Jsou nuceni zůstat na ostrovech a jejich žádosti zpracovává nedostatečný počet úředníků.

Policie se také střetla s 2000 afghánských uprchlíků, kteří se minulé pondělí zúčastnili protestního shromáždění a požadovali lepší životní podmínky v táborech a urychlení azylového řízení. Podmínky v táboře Moira jsou všeobecně považovány za extrémně špatné.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 17. únor 2020  Foto: Wikimedia Commons – ortodoxný chrám na ostrově Lesbos

Tags: ,,

6 Komentáře

 1. Podmínky v táboře Moira jsou všeobecně považovány za extrémně špatné? Tak co jim brání v tom, vrátit se domů? Tam jim bylo určitě lépe, když se jim v Evropě nelíbí, konec konců, my je nezvali a nebudou je tam určitě ani dráždit křesťanské ikony.

  Odpověď
   • Václav Tvrdík

    Pane Hladky, nebudu vás častovat hlupákem, ale zasloužil by jste si to. Sýrii rozvrátil demokratický západ. Vy si nevzpomínáte, jak jsme podporovali „umírněnou“ opozici? Kde, že bylo Rusko! Vy nevíte co tam napáchal člen NATO muslimští Osmané? Co tam páchají dodnes? Mohl bych pokračovat, Libye, Irák, Afghánistán, Jugoslávie, a pak Srbsko, potažmo Kosovo … Všude to tam rozesral demokratický západ, kde že Rusko.

    Odpověď
   • Nemilý pane Hladký. Vám něco v poslední době spadlo na hlavu? Snad třeba cihla? Jinak by jste totiž nemohl napsat takový blábol. Ono je velmi pohodlné svalovat vlastní průsery na Rusko. Už si začínám připadat jako za vlády KSČ, kdy se pro změnu zase vše svádělo na válečné štváče a imperialisty z USA a na temné pikle Vatikánu neb komouši stále museli s někým zápasit, aby na něho mohli svést svoji tupost a její následky. Fakta jsou ovšem jednoznačná. Základem neklidu v arabských zemích bylo tzv. Arabské jaro, které ovšem nadšeně podporoval muslim Obama a ta neskutečná blbka Clintonová a co mělo za kupříkladu následek svržení amerického spojence Mubaraka v Egyptě a následné se chopení moci islamisty z Muslimského bratrstva. Které naštěstí svrhla egyptská armáda. Dalším následkem Obamou a Clintonem prosazovaného Arabského jara bylo ruku v ruce s pár blbečky v Evropě z Francie, Itálie a Velké Británie především, svržení Kaddáfího vlády v Libyi, což mělo za následek jak totální chaos v zemi z něhož se tato země dodnes nevzpamatovala, ale i vypuknutí občanské války, vznik mnoha enkláv ovládaných islamisty s vazbami na IS a hlavně to, že se zhroutilo zadržování nelegálních imigrantů na území Libye, které prováděl Kaddáfí. Takže byla to naprostá stupidita Obamy a Clintonové a tehdejších vlád Francie, Velké Británi a Itálie nebo úmysl jak dostat muslimské a černošské nelegální imigranty do Evropy tím, že rozvrátíme stát, který jim v tom efektivně bránil? Já se kloním k úmyslu, protože veřejně Obamu za sunnitského muslima a příznivce Muslimského bratrstva a spolu s Clintonovou za zrádce USA označil i admirál ve výslužbě James ,,Ace“ Lyons, který byl za vlády prezidenta Reagana velitelem americké Pacifické flotily a tudíž ho je těžké označit za Putinova agenta a nebo ruského trolla, že? A stejná dvojka se pokusila i svrhnout prezidenta Assada v Sýrii a svrhnout jeho vládu a nahradit ji vládou těch nejhorších sunnitských islamistických hrdlořezů sponzorovaných ze Saudské Arábie a Kataru, protože jaksi nějaká ,,demokratická“opozice proti Assadovi možná existovala, ale byla tak nepatrná a tak bezvýznamná, že by se u případné vlády neudržela ani 5 minut a islamisté by jim ufikli hlavy. Tohle je příčina rozvratu v Sýrii, občansé války a toho, proč z tézo země uteklo tolik muslimů, kteří kupodivů utíkají do civilizované a stále ještě křesťanské Evropy, kde je stále možné šířit džihád a dobývat ji pro islám za peníze ze Saudské Arábie, která kupodivu jako hlava sunnitského islámu, na svoje území snad ani žádné muslimské uprchlíky ze Sýrie nevzala. A opravdu nevím, jak by jste chtěl zdůvodnit jak třeba Rusko může za ty davy nelegálních imigrantů do Evropy co se do ní hrnou z Alžíru, Maroka a dalších muslimských zemí, kde žádná válka není. Rusko dělá v Sýrii dobrou věc, když tam muslimské fanatiky a klidně i jejich rodinné příslušníky likviduje. Nic jiného si nezaslouží.

    Odpověď
 2. Pokud vím, tak Rusko války nezačíná, to je jen ukončuje. Kdo je začíná na celém světě to ví i malé dítě. Jen někteří lidé to vědět nechtějí.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář