Pražská evangelická mládež podpořila Prague Pride, Duka varuje před satanistickou agendou

Prahou v sobotu projde průvod hrdosti a poradní odbor pražské evangelické mládeže volený členy pražských sborů Českobratrské církve evangelické se připojuje k účasti na Prague Pride, uvádí se na Facebookové stránce mládeže.

„Věříme, že láska je jen jedna a že je darem od Hospodina. Chceme tak vyjádřit podporu zejména všem příslušníkům LGBT+, kteří zápasí s nedobrým přijetím v církvích. Právě církve by měly podporovat každého, kdo touží po láskyplném a věrném partnerském vztahu bez ohledu na gender,“ stojí v prohlášení k akci.

Autoři statusu dodali, že se nejedná o oficiální postoj ČCE.

Prahou v sobotu projde průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. I letos se vydá se z Václavského náměstí na Letnou.

Kardinál Dominik Duka se ohradil vůči agresivní a místy i nenávistné rétorice stoupenců ideologie LGBT. Už při příležitosti prvního pražského průvodu Prague Pride požádal tehdejšího pražského primátora Svobodu, aby zvážil svou záštitu nad akcí, protože dle jeho mínění je „zřetelné, že se nejedná o otázku práva menšiny na toleranci, ale o propagaci uvolněného životního stylu, který není zodpovědný, důstojný a krásný.“

„Zároveň vnímám jako varovné, že témata LGBT ideologie se podle posledních zpráv rozšiřují i o ateistickou a satanistickou agendu, tedy o jevy, o jejichž odmítnutí nemůže být celospolečenských pochyb,“ uvedl kardinál Duka.

Daniel Soukup v reakci na prohlášení kardinála Duky napsal: „Vnímám jako varovné, že témata LGBT ideologie se podle posledních zpráv rozšiřují i o ateistickou a satanistickou agendu, tedy o jevy, o jejichž odmítnutí nemůže být celospolečenských pochyb.“

Ve svém statusu na sociální síti jako katolík a člen pražské diecéze podotkl, že „zmínka o satanismu je v lepším případě omyl, v horším případě nečestný pokus o očernění LGBT komunity.“

Podle Soukupa se totiž tato kardinálova poznámka opírá o aktivity skupinky satanistů na podporu Prague Pride, jakých se na okraji všech větších akcí včetně církevních odehrává spousta.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Datum: 10. srpna 2019  Foto: Facebook – Prague Pride

Tags: ,,

2 Komentáře

  1. Takže se mladí evangelící dostali na stejnou loď se Satanisty – viz článek v Lidových novinách z 8.8.2019, cituji: Transparent v duhových barvách na Palackého náměstí v Praze hlásá, že „Satanova komunita podporuje LGBT“. Nedaleko od něj postává u rozložených stolků čtveřice mladých mužů a jedna mladá žena, ta třímá v rukou další transparent, tentokrát s pěticípým pentagramem na duhovém pozadí. Na stolku polehávají přihlášky do spolku Satanovy komunity či dokument s názvem „Satanova ústava“.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář